• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Psychologie barev. Vaše oblíbená barva ukáže, jakou máte povahu

  13.9.2019
  Šárka Turčeková

  Jako lidé vnímáme celé spektrum různých barev. Říkává se, že ženy jich vidí mnohem více než muži. Dokonce slepý člověk vnímá barvy dle svojí teploty těla a každá barva navíc něco znamená.

  Barvy. Mnoho žen miluje něžnou a ženskou růžovou, nezbednou červenou, či záhadnou fialovou. Některé duše mají raději temnou černou, jiné zase nevinnost bílé. Každá barva má nějaký význam, něco nám připomíná a symbolizuje. Jsou růžové šatičky skvělé pro nějakou osobní schůzku? Ale vzaly byste si růžovou košili na pohovor, kdybyste chtěly vzbudit dostatek důvěry?

  Barvy vnímá v prostoru dokonce slepý člověk, protože když je okolí zabarvené do modra, jeho tělesná teplota klesá, zatímco když je okolí oranžové, teplota se zvýší. Už podle toho můžeme soudit, že barvy pro nás mají opravdu obrovský význam. Záleží zkrátka na tom, jaké barvy si dáme do místnosti – ať už na stěny, nábytek, závěsy. Každá barva bude na nás působit jinak. Zrovna tak v jistém smyslu záleží na tom, které z nich si oblečeme.

  Co která barva znamená, jak na okolí působí. Ale hlavně, která z nich je vaše oblíbená a co prozradí tahle vaše oblíbená barva o vás samotných?

  Jak přimět lidi dělat to, co chcete? Naučte se psychologické triky

  Bílá. Tohle je barva nevinnosti, čistoty a upřímnosti. Jestli máte v oblibě zrovna bílou, jste moudrý člověk s dobře vyvinutou intuicí. Umíte rychle odhadnout, komu důvěřovat a komu ne. Jste velký idealista.

  Černá pohlcuje všechny ostatní barvy, vstřebává energii. Jestli milujete černou, dáváte lidem ve vašem okolí najevo, že jste uzavření, že máte svůj bohatý vnitřní svět. Možná vás ale překvapí, že právě černá působí jako nejdůvěryhodnější barva ze všech. Symbolizuje totiž nejen smutek, ale také loajálnost, pocity bezpečí, opatrnost v otevření se druhým. Černá, se proto hodí na pracovní schůzky, je považovaná za seriózní barvu.

  Červená. Velmi aktivní a agresivní barva, která značí, že chcete na sebe upoutat pozornost, že jste pracovití, svědomití. Máte sklony k tomu vést lidi. Jestli tuhle barvu milujete, pravděpodobně máte rádi sport, jste vášnivý člověk a dáváte najevo emoce otevřeně a tak moc, že někdy máte problém je ovládnout.

  Mystéria a překvapivé konce. Přinášíme 3 tipy na psychologické filmy, které vám nedají spát

  Růžová není jen výsadou nepoučitelných romantiček. Vaše povaha je však citlivá. Jste něžná osoba plná tajných očekávání. Takový idealista, který je uvnitř křehký. Potřebuje cítit lásku a pocit bezpečí.

  Modrá je barvou nebe. Ukazuje na člověka, který miluje změny, je rád, když se kolem něj něco děje. Pořád se potřebuje učit něco nového a objevovat svět v jeho různorodosti. Všechno chce znát a všemu rozumět.

  Zelená. Jestli je vaší oblíbenou barvou relaxační zelená barva, jste velmi trpěliví, klidní, chcete mít ve svém okolí mírumilovné vztahy. Co se týká pohledu na život, stojíte nohama pevně na zemi.

  Jestli máte nejraději žlutou, nechybí vám soucit s druhými. Nemáte problém vcítit se do kůže někoho jiného. Máte kolem sebe rádi hodně lidí a jste otevření tomu, co k vám přijde. Jste energický, pozitivně naladěný člověk s velkou kreativitou.

  Fialová je krásnou barvou, která propůjčuje lidem, kteří ji milují, velkou kreativitu a moudrost. Rádi si čtete o tajemných věcech a událostech. Dáte na svou intuici, máte něco, čemu se někdy říká šestý smysl.

  4 věci, které musíte vědět, než půjdete do vztahu s introvertem. Stojí to za to?

  Jestli máte rádi oranžovou, jste energičtí a přímí, míváte vždy dobrou náladu a chuť vrhat se do nových věcí. Jste diplomatický člověk. I když to nedáte najevo, jste hodně citově založenou bytostí.

  Jestli si potrpíte spíš na přízemní barvy jako je hnědá, pak se držíte spíš nohama na zemi, nejste příliš cílevědomí a není pro vás důležité dělat věci perfektně, či v něčem excelovat.

  Šedivá je barva nerozhodných lidí, kteří se ještě stále hledají. Nedůvěřují příliš svému okolí, nechtějí na sebe poutat příliš pozornosti. Jsou to obvykle introverti, kteří neradi sdělují své pocity druhým.  Nepřehlédněte