Rendez-vous v Suchdole. Verše, hudba a dobrá nálada

13.9.2021
Andrea Cerqueirová

Verše i písničky zněly v rámci 32. Rendez-vous, které se v letních dnech uskutečnilo na terase Starosuchdolské restaurace v pražském Suchdole. O pořádání kulturní akce se zasloužili průvodci pořadem Petr Pele, Hannah Hallerová a provozovatelka restaurace Jana Kupcová.

Štafetu recitace autorských básní a prózy odstartovala Hannah Hallerová, jejíž verše osloví něhou, která zároveň není prvoplánová. Své básně o tom, jak vnímá život, přednesla Eva Hrubá alias Ave Aburh. Svou prózu ze života představila Renáta Šťastná, která přečetla kupříkladu skvostnou povídku o mouše domácí.

Renáta Šťastná: V učebnicích jsou jen placatá data, mé knížky stojí na vzpomínkách a fotkách

Muzika na pohodu

Autorské čtení střídala muzika. Na pohodu zazpíval a na kytaru zahrál frontman kapely Dorys Miloš Kálal, jehož na harmoniku doprovodil Václav Spurný. Svůj blok měl písničkář a kytarista Pjeer van Eck. Přítomní si užili i vystoupení formace Světlo na konci pudinku – Jochana Had & Tomáš Turnovec.

Knihu vzpomínek Retro/ Republika pokřtili Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura

Atmosféru posílila procházka

Suchdolské prostředí i letní počasí dodalo programu atmosféru, navíc ten, kdo přijel autobusem, se prošel kouskem přírody, než dorazil na místo. Vystoupení zaujalo i přítomné dítě, které si podupávalo do rytmu. Po dlouhých měsících lockdownu jsou nyní každé setkání lidí a pospolitost jako dar, který je třeba si hýčkat.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte