Řešení do vašeho domu či bytu. Praktické a moderní interiérové prvky

24.5.2019
Redakce

Pohoda pro spokojené bydlení

Tepelnou pohodu v místnosti lze zajistit propracovanými metodami stínění. Myslíme samozřejmě stínění instalovaná na skleněných plochách, typicky na oknech. Těmi totiž zejména z jižní strany do místností přichází velké množství slunečního svitu a v létě také nemálo tepla. Sluníčko je sice fajn, ale pokud se chcete doma cítit příjemně, není prudké polední slunce zdaleka vždy žádoucí. Jednou z populárních možností, jak sluneční svit regulovat, jsou rolety. Ty mohou být:

  • Vnitřní
  • Venkovní

Rolety se v posledních letech opět dostaly do módy, protože nabízejí velké množství designů a vzorů, kterými můžete pozvednout váš interiér. Mezi klasiku patří rolety v interiéru. Nové rolety můžete pořídit třeba v látkovém nebo bambusovém provedení. Netradiční materiály a vzory jistě osloví nejednoho bytového designéra amatéra. Každý si tak může interiér vylepšit dle svých představ.

Pokud jde o rolety venkovní, tak ty zase mohou posloužit třeba na vaší chatě místo zastaralých okenic. Plnit mohou funkci bezpečnostní, ale také působí jako tepelná a zvuková izolace. Instalují se do kazetových systémů nad okno. Pokud nechcete mít z venku nevzhlednou krabici, lze je také zapustit pod fasádu či zateplení.

Nezapomínejte na ticho

Dalším důležitým prvkem domácí pohody, který je ale často opomíjen, je eliminace hluku. Na pozadí nás dnes v průběhu dne neustále ruší nejrůznější hluk. Je známo, že to může mít z dlouhodobého hlediska vliv na potíže se sluchem, nehledě na sníženou koncentraci a další zdravotní aspekty. Zejména bydlíte-li ve městě u rušné křižovatky, ale potrápit dokáže i hlučný soused. Vaše problémy umí pomoci řešit akustická pěna, která zajistí efektivní izolaci. Můžete s její pomocí izolovat:

  • Stěny
  • Strop
  • Podlahu

Díky izolaci, která se pro vyšší efektivitu může skládat z mnoha vrstev, lze efektivně odhlučnit jak dění ve vedlejších místnostech, venku nebo v patře nad a pod vámi. Pěna je kombinována s neprůzvučným materiálem, přičemž tento celek pak tvoří kompletní izolační systém.

Funkční interiérové prvky do každých prostor

Kvalitní bydlení ale není jen o tepelné či akustické pohodě, ale také o krásném interiéru, který nás obklopuje. Mnoho funkčních interiérových prvků přitom často musí bojovat s nedostatkem prostoru. Třeba takové schodiště je toho typickým příkladem. Mlynářské schody jsou jedním z ideálních řešení do malých prostor. Hodí se všude tam, kde potřebujete překonat větší výšku na krátké vzdálenosti, a přitom zajistit pohodlný nášlap na jednotlivé schodišťové stupně. Přitom nejde o nějaké nouzové řešení, ale naopak o stylovou dominantu interiéru.

Vybavení moderního střihu

Máte základní funkční prvky interiéru vyřešeny? Potom je čas na vybavení místnosti moderním nábytkem, který vám bude každý závidět. Typickým příkladem jsou moderní konferenční stolky, které jsou obvykle centrem obývacího pokoje. Jde o zdánlivě obyčejnou věc, ale její celkové sladění s interiérem je zásadní. Velmi oblíbenými materiály jsou kombinace skla a kovu, které působí lehkým dojmem, a tak dokáží místnost provzdušnit. Na výběr ale máte z nepřeberného množství designů a materiálů.

PRNepřehlédněte