Restauraci na Šeberáku v pátek vybrala policie. Zastrašování, tvrdí majitel

13.3.2021
Jitka Kačánová

Zatímco doposud se policie zaměřovala na dodržování vládních nařízení, jejichž porušení ale není podle majitele restaurace Jakuba Olberta protizákonné – jeho bližší vyjádření k uzavírání restaurací najdete v pondělním vydání Našeho REGIONU, zaměřila se policie tentokrát na možnost spáchání trestného činu úmyslné šíření nakažlivé nemoci. „V pátek kolem sedmnácté hodiny odpolední provedli policisté v restauraci na Praze 4 opětovnou kontrolu. V provozovně se nacházelo 17 hostů a 5 zaměstnanců. Všichni hosté však nesouhlasili s tím, že by svým jednáním porušovali aktuální vládní nařízení a z tohoto důvodu byli oznámeni k příslušnému správnímu orgánu,“ sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová na webu tydenikpolicie.cz. „Jelikož v provozovně dochází k opakovanému porušování vládních nařízení, kriminalisté po dohodě se státním zástupcem ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci. Při provedené kontrole vyzvali všechny zaměstnance k podání vysvětlení na policejní služebně. Žádná osoba na místě nebyla zadržena ani omezena na osobní svobodě,“ dodala.

Restaurace tedy zůstala po odvezení zaměstnanců na služebnu bez dozoru, ale jak napsal jeden z přátel majitele na sociální síťi, nevypili ji, ale naopak pohlídali. Majitel Olbert se cestou k restauraci minul s policejními vozidly odvážející jeho zaměstnance na služebnu, kdy jim bylo údajně sděleno, že pokud nastoupí do práce i zítra, mohou být obviněni ze spolupachatelství na výše zmiňovaném trestném činu a hrozí jim za to až 2 roky vězení. Další výhrůžka se měla týkat informací o výslechu, za jejichž vyzrazení by mohli dostat pokutu až milion korun.

Firma ušila podvod na zdravotníky. Dodala jim nekvalitní materiály

„Když jsem tam dorazil se svým právníkem, vypadalo to, že tam jsou skoro dobrovolně, ale když je zadrželi, řekli jim, že buď tam půjdou dobrovolně, nebo je předvedou k vysvětlení. S vyšetřovatelkou jsem se domluvil, že se 17. března dostavím na vysvětlení,“ popsal Našemu REGIONu Olbert. „Nyní zvažujeme s týmem právníků další kroky, o kterých budeme vzápětí informovat.“ Na facebookové stránce iniciativy Chcípl PES Olbert zveřejnil prohlášení k pátečnímu incidentu, kde mimo jiné říká: „Zastrašování je chleba, který ochutnáváme už od podzimu loňského roku. Nejdřív klečeli na mě, pak na našich hostech, teď klečí na našich zaměstnancích. Stojí proti nám obrovské komando, komando policie a vojáků, legislativci a také spousta lidí, které tato situace nijak neomezuje. My ale budeme dát bojovat za naši svobodu a ústavní práva. A za to, aby se lidé jako Hamáček nebo Babiš už nikdy neobjevili na naší politické scéně, protože tito lidé nejenom že přivedli naši zemi k totálnímu bankrotu, ale způsobili mnohá utrpení nejenom na zdraví, ale i na životech… Budeme se této výzvě bránit všemi dostupnými prostředky.“

Restauratér Olbert svůj již několikaměsíční boj vzdát nehodlá. Zdroj: Restaurace Šeberák


Nepřehlédněte