• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Řidič v České Skalici jel téměř stovkou. Přišel o řidičský průkaz

    10.9.2025

    Dopravní policisté v České Skalici přistihli řidiče, který jel v obci rychlostí 99 kilometrů v hodině. Povolená padesátka mu byla cizí a jeho jízda připomínala spíše závodní okruh než městskou komunikaci. Na místě přišel o řidičský průkaz a další jízdu mu policisté zakázali. Případ nyní míří do správního řízení, kde muži hrozí vysoká pokuta, zákaz řízení a zápis bodů do registru.

    „Osobní automobil značky Citroën C4 byl v obci Česká Skalice zachycen radarem při rychlosti 99 km/h – tedy téměř při dvojnásobné hodnotě oproti maximální dovolené rychlosti,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Macháčková.

    Za volantem seděl 28letý muž. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem, takže alkohol v tomto případě nehrál roli. „Styl jízdy připomínal spíše závodní okruh než klidnou obecní komunikaci,“ doplnila mluvčí.

    Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Vzhledem k tomu, že v obci se mohou pohybovat chodci, cyklisté či děti, označila policie podobné tempo za naprosto nepřijatelné.

    Zdroj: Policie ČR



    Nepřehlédněte