Řidiče na Táborsku čeká omezení. Zdrží se mezi Oltyní a Drhovicemi

6.9.2022
Jiří Bydžovský

Ve čtvrtek 8. 9. 2022 zahájí silničáři opravu silnice I/19 mezi Oltyní a Drhovicemi na Táborsku. Jedná se o stavební práce na téměř 3 kilometry dlouhém úseku. Z Oltyně na Tábor budou muset řidiči na objízdné trasy. Práce potrvají 60 dní.

„Práce zahrnují opravu povrchu na průtahu obce Drhovice. Stavební úpravy v řešeném
úseku se zaměří hlavně na obnovu asfaltového souvrství silnice, tedy obnovu už nevyhovujícího povrchu komunikace, opravu svodidel a dopravního značení, výškovou úpravu sjezdů, křižovatek, úpravu propustků a pročištění příkopů. Během prací tak nedojde k šířkovým úpravám komunikace,“ uvedl Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

Opravu silnice silničáři provedou po polovinách. Silnice I/19 zůstane průjezdná pouze jedním směrem, a to od Tábora směrem na Oltyni. V obráceném směru z Oltyně na Tábor bude veškerá doprava vedena po objízdné trase po silnicích II. třídy II/122 a II/123 přes Božejovice, Drahnětice, Jistebnici, Vlásenici a Všechov.

„Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy v řešeném úseku společnost Metrostav Infrastructure za cenu 47 mil. Kč bez DPH. Silnice I/19 by pak měla být bez výrazných komplikací opět průjezdná za zhruba 60 dní od zahájení prací,“ dodal Koloušek.

Zdroj:vzNepřehlédněte