Řidička srazila na přechodu jedenáctiletého chlapce, policie po ní pátrá

12.5.2022
Jaroslav Svoboda

Liberecká policie pátrá po řidičce škodovky, která srazila na přechodu pro chodce jedenáctiletého chlapce. Na místě mu neposkytla první pomoc a i se svým dítětem v autě z místa nehody ujela. Sražený chlapec utrpěl mimo fyzická zranění i psychický šok a od té chvíle se bojí vycházet z domu.

K nehodě došlo 29. dubna kolem 15:15 hodin, kdy procházel teprve jedenáctiletý chlapec se svou matkou na zelenou po přechodu pro chodce na liberecké křižovatce ulic Hodkovická, Vratislavická a Dr. M. Horákové ve směru z Hodkovické do Vratislavické ulice. V tu chvíli přímo do něj narazila řidička auta značky Škoda. Podle sdělení policistů šlo patrně o Fabii Combi modré nebo zelené barvy. Chlapec utrpěl bolestivé zranění žeber a nohy.

„Řidička na místě nehody krátce zastavila, ale ani z něj nevystoupila a pokračovala v jízdě dál. O zdravotní stav hocha, do kterého nabourala, žádný zájem nejevila. Jeho matka byla z události také velmi rozrušená a jakoukoliv pomoc by uvítala. Se synem pak ještě došla domů, odkud mu musela zavolat sanitu, protože si stěžoval na velké bolesti v noze a na těle v oblasti žeber. Rentgen prokázal, že má žebra, kotník a nárt naštěstí jen naražené, ale i přesto si bolesti užil až dost. Navíc se jedná o hocha, který trpí syndromem ADHD,  a tato událost jeho psychický stav zhoršila natolik, že od nehody odmítá vycházet z domova, protože se venku necítí bezpečně,“ uvedla k případu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žena vyzrála na podvodníka, zachránila si tak možná celoživotní úspory

Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečiny ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí první pomoci řidičem dopravního prostředku. „K popisu řidičky, po které pátráme, víme jen, že se jedná o ženu s blonďatými vlasy, dlouhými po ramena, ve věku kolem 35 let, která s sebou vozí v autě na zadní sedačce dítě ve věku do 10 roků. Zdá se tedy, že i ona je matka. O to víc je zarážející, že chlapce, kterému ublížila, do nemocnice neodvezla. Pokud nám ji můžete pomoci vypátrat, ozvěte se prosím na naši bezplatnou linku 158,“ dodala mluvčí Baláková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte