S uzavíráním lávek a mostů se roztrhl pytel: Na řadě je lávka na Výtoni, už je v havarijním stavu

14.12.2017
Šárkos

 

„Jedná se o plánovanou celkovou rekonstrukci. Dílčí opravou se pěší lávky na železničním mostě podařilo udržet v provozu v sezóně, kdy jsou velmi vytížené chodci a cyklisty, nyní už je ale uzavření nezbytné. Pokračujeme tak ve vyrovnávání dluhu z minulosti, kdy byl bohužel stav pražské dopravní infrastruktury včetně mostů zanedbán,“ uvedl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

S uzavírkami a opravami lávek se po neštěstí v Troji strhla lavina. Beroun opraví lávku přes D5

Ke kontrole všech přemostění v Praze přispěl pád trojské lávky, která se zřítila i spolu se čtyřmi chodci, kteří se zranili. Hned po zřícení primátorka Prahy nařídila důkladnou kontrolu všech lávek a mostních konstrukcí v Praze.

Lávky pro pěší na železničním mostě na Výtoni budou uzavřené od 15. prosince až do odvolání. Oprava je připravována na rok 2018.

Trojská lávka spadla. Věděli jste, že to nebylo poprvé?

Po dobu uzavření lávek bude zajištěn provoz přívozu, který bude obsluhovat trasu Císařská louka – Kotevní – Výtoň. Přívoz bude fungovat ve všedních dnech od 7 do 19 hodin v intervalu 20 minut. Výjimku tvoří ranní a odpolední špičky, kdy je interval stanoven po 10 minutách. O víkendech bude k dispozici od 8 do 19 hodin.

Přívoz bude bezbariérový a s možností přepravy jízdního kola. Bude zde platit standardní jízdné dle tarifu PID. Další variantou je pak využití sousedního Palackého mostu vzdáleného cca 650 metrů.

Kvůli pádu lávky v Troji kontroluje Praha 6 lávky a mostyNepřehlédněte