Sdílená kola v Mladé Boleslavi od června do srpna zaznamenala přes 77 tisíc výpůjček

24.9.2022
Fefík

Uživatelé sdílených kol v Mladé Boleslavi v nejexponovanějším letním období od června do srpna uskutečnili 77 651 výpůjček, což je v průměru 844 za den. Jde o srovnatelný údaj s předchozím rokem, kdy se za stejnou dobu uskutečnilo celkově o 81 výpůjček více, tedy 77 732.

Sdílená kola fungují v našem městě od roku 2019 a pro Boleslaváky se rychle staly hitem. Klíčovou roli v tom hraje kvalitní síť cyklotras po městě a zároveň patnáctiminutovka zdarma, během které se dá na kole projet v podstatě celou Mladou Boleslav,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

V Mladé Boleslavi je k dispozici vždy nejméně 140 mechanických kol a 10 elektrokol. Provozuje je společnost NextBike. Na bikesharingu se finančně podílí také Nadační fond Škoda Auto.

Adina Mandlová se vrací do Mladé Boleslavi

 

„V rámci rozšiřování služby postupně rozšiřujeme parkovací zóny určené sdíleným kolům i do příměstských částí, nedávno jsme řešili například umístění v Debři a Jemníkách,“ poznamenal první náměstek Bouška.

Ke zkvalitňování služeb od července přispívá také nový nabíjecí terminál v ulici U Stadionu vedle hlavního vstupu do Městské sportovní haly. Stanice pojme až deset elektrokol a díky jejich samonabíjení se zvyšuje jejich dostupnost a využití ve městě. Nově již není nutné dobíjet každé elektrokolo v dílně.

Uživatelé sdílených kol mají prvních patnáct minut jízdy zdarma. V případě překročení výpůjčky přes čtvrt hodinu se účtuje 16 korun za následujících 30 minut. Nemění se ani cena za jízdu na elektrickém kole, kde sazba činí 1 Kč/1 min. Přibližně 95 procent jízd trvá do 15 minut, čili za ně uživatelé neplatí.

Zdroj: Pavel Šubrt, SM Mladá Boleslav


Témata:

Nepřehlédněte