Sedm let ji znásilňoval a věznil v bedně. Oběť popsala život se sadistickým psychopatem

3.7.2021
Simona Knotková

Američance Colleen Stan bylo 20, když se v roce 1977 stala zajatkyní šíleného sadisty Camerona Hookera. Žena se po letech rozpovídala o hrůzném zážitku.

Psalo se 19. května 1977, když Colleen Stan stopovala auta u silnice v oregonském Eugene. Cílem byla narozeninová oslava její kamarádky. Na místo večírku se ale nikdy nedostavila.

Brutálně znásilněná a ubitá k smrti. Tak skončila bulharská novinářka, která psala o korupci

Stan cestovala sama, a proto si speciálně vybrala auto s dvojicí a malým dítětem. Předpokládala, že s podobnými spolucestujícími jí nic nehrozí. Po asi půlhodině jízdy ale řidič, třiadvacetiletý Cameron Hooker, odbočil na polní cestu a po zastavení přiložil mladé ženě nůž na krk. Následně ji svázal a do úst strčil roubík. O pár hodin později byla už Stan v jeho sklepě v kalifornském Red Bluff. Ten se jí stal na několik let domovem a místem, kde zažívala kruté mučení.

Hooker svou oběť pravidelně znásilňoval, bičoval nebo pálil. Někdy ji zavíral až na 23 hodin do dřevěné bedny, která připomínala rakev. Vyhrožoval jí, že pokud bude křičet, uřízne jí hlasivky. Stan musela podepsat smlouvu o otroctví, kterou se zavazovala plnit svému zajatci jakékoliv přání včetně hlídání dětí, které měl se svou manželkou Janice, nebo domácích prací. Hooker pro svou zajatkyni vytvořil také mučící zařízení, které natahovalo její tělo.

Žena před tíživou realitou utíkala do svých vzpomínek. „Naučila jsem se, že ve své mysli můžete být kdekoliv. Opustíte reálnou situaci a vydáte se kamkoliv, kde je vám to příjemné, za lidmi, které milujete. Představujete si cokoliv, co vás činí šťastnými,“ vypráví dnes.

Po čase se u ní začal projevovat stockholmský syndrom. I když mohla z domu utéct nebo přivolat pomoc, neudělala to. Když jí bylo dokonce dovoleno navštívit svou rodinu, znovu se poslušně vrátila. Hooker tvrdil, že je členem organizace, která se nazývá The Company, a pokud uteče, organizace ublíží celé její rodině.

Zlom nastal v roce 1984. Když se Janice dozvěděla, že si její muž chce ze Stan udělat druhou manželku a má v plánu pořídit si další sexuální otrokyně, rozhodla se konat. Colleen prozradila, že její muž není členem The Company a pomohla jí k útěku. Ani tehdy ale Stan nešla na policii a doufala, že se Hooker polepší. Byla to Janice, která svého manžela o tři měsíce později nahlásila.

Dramatický příběh: Únos miliardářského synka

Muž byl v roce 1985 odsouzen na 104 let za únos, týrání a znásilnění. Před šesti lety požádal o podmínečné propuštění, ale jeho žádost byla zamítnuta.

Stan si dodělala školu, provdala se a porodila dceru a dnes mimo jiné působí v organizaci, která pomáhá zneužitým ženám. O svém bývalém vězniteli nyní říká: „Necítí žádnou lítost. V podstatě promarnil celý svůj život. Ve vězení je 30 let, a neudělal nic pro to, aby se zlepšil, změnil nebo pochopil, proč se tak zachoval. Nevím, jestli jsou jeho problémy fyzické nebo mentální. Nemyslím si ale, že by to byl slabý starý muž, který by něco takového už nikdy neudělal.“

Zdroj: Wikipedia, televizní dokument Snapped Notorious: The Girl in the BoxNepřehlédněte