• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Sexuální hrátky skončily tragédií. Muž dostal deset let

  18.6.2024
  Simona Knotková

  Za loňskou vraždu třicetileté ženy v Chotěboři v úterý Vrchní soud v Praze potvrdil Petru Vrabcovi deset let vězení.

  Muž se k činu přiznal, ženu podle svých slov uškrtil nešťastnou náhodou při pohlavním styku. Za vraždu muži hrozilo až osmnáctileté vězení. Rozhodnutí je pravomocné.

  Podle rozsudku pardubického krajského soudu, který v úterý odvolací senát potvrdil, jednal Vrabec v nepřímém úmyslu. Musel totiž vědět, že pokud bude někoho delší dobu škrtit, může ho zabít. Kromě trestu vězení soudy muži uložily ochranné sexuologické léčení v ústavní formě a náhradu nemajetkové újmy matce a synovi zemřelé.

  Vrabec ženu uškrtil loni v únoru ve svém bytě v Chotěboři. Tvrdí, že ženu zabít nechtěl, šlo podle něj o nešťastnou náhodu při sexuálních praktikách se škrcením. Muž vypověděl, že se s ženou seznámil náhodou na nádraží a pozval ji, aby přespala v jeho bytě. Cestou nakoupili vodku, energetické drinky a cigarety.

  V bytě měl Vrabec se ženou podle své výpovědi dobrovolný pohlavní styk. Při dalším ji začal přiškrcovat, muž tvrdí, že žena nic nenamítala. Po sexu se údajně šel umýt a když se vrátil, všiml si, že žena leží bez hnutí na posteli. Otočil ji na záda a začal resuscitovat, ale po chvíli toho nechal. Záchrannou službu nezavolal, vysvětlil to tím, že zpanikařil. Tělo místo toho oblékl, svezl výtahem do přízemí a odvlekl do blízkého parku.

  Podle Vrabcova obhájce se neprokázalo, že by muž spáchal vraždu, byť v nepřímém úmyslu. Nelze podle něj přesně říct, co se v bytě skutečně stalo, připomněl například i to, že na těle ženy znalci našli známky po neúspěšné resuscitaci. V odvolání navrhoval, aby byl muž odsouzen za nedbalostní trestný čin, případně aby mu byl uložen trest pod zákonnou sazbou.

  Odvolací senát jeho argumenty odmítl. Obžalovaný si podle něj musel všimnout, že žena při škrcení omdlela, ve svém jednání ale i přesto pokračoval. Upozornil také na to, že muž ženě nezavolal pomoc a poté, co se zbavil těla, uklidil chodbu domu. Soudce také zmínil, že někteří svědci vypověděli, že slyšeli z bytu hádku a také že resuscitaci prováděl na ženě i strážník po nalezení těla.

  Zdroj: ČTK



  Nepřehlédněte