Sezona už začala. Koupaliště ve středních Čechách letos otevřela dříve

Středočeská venkovní koupaliště začala letos fungovat dříve než v loňském roce. Obvykle koupaliště otevírají až začátkem června, letos své brány otevřela již v květnu. Návštěvníky čekají novinky například v podobě opravených částí bazénů.

Ve středu 30. května se otevřel venkovní bazén kolínského Vodního světa. Standardně se přitom otevírá až 1. června. „Bylo teplo, otevřeli jsme dříve a byl to dobrý tah,“ řekl místostarosta Kolína Michael Kašpar (Změna pro Kolín). Návštěvníky přivítá opravená bazénová vana, ze které padaly obklady. Rekonstrukcí prošla také vířivka, přepadové žlaby a brodítka.

Jedinečné přírodní koupaliště ze Skalního pramene. Víme, kde ho najdete

Již v úterý se mohou lidé koupat také ve venkovním bazénu v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi. Za první tři dny se přišlo vykoupat 1750 lidí, největší návštěvnost byla zatím 31. května, kdy se přišlo osvěžit přes tisíc lidí. Druhý bazén v severním sídlišti bude jako každý rok otevřen první prázdninový den, který letos připadá na 30. června.

Obyvatelé Mladé Boleslavi mají k dispozici také krytý bazén, od pátku je opět v provozu opravený tobogán, kde byly vyměněny některé díly. Otevřená je od 1. června i terasa na střeše bazénu, kde funguje restaurace nejen pro návštěvníky bazénu, ale i pro veřejnost.

Od 1. června je otevřený také venkovní bazén příbramského aquaparku. Obyvatelé Příbrami mají k dispozici i rekreační areál u Nového rybníka, ve kterém v současnosti pokračuje rozsáhlá rekonstrukce. Nyní probíhá druhá etapa, buduje se úschovna sportovních potřeb, občerstvení s posezením, hygienické zázemí, opravuje se Junior klub, v plánu je také oprava minigolfu, inline dráha a další zábavní prvky. Lidé mají k dispozici rovněž nové parkoviště, které je od začátku června zpoplatněné.

Pro veřejnost už je otevřený také areál u Proboštských jezer ve Staré Boleslavi u Prahy. Většinu dní je vstup zatím zdarma, lidé platí pouze o víkendu. Lidé se zde mohou vykoupat, ale i ubytovat ve stanech. K dispozici pak mají plné sociální zázemí nebo stánky s občerstvením, ochutnat mohou například tradiční šašlik. Především o víkendech pak areál navštěvuje až několik stovek lidí.

Ve středních Čechách je podle hygieniků 21 sledovaných přírodních koupališť. „V uplynulé sezoně panovaly vzhledem ke střídání teplot příznivé podmínky pro jakost vody v přírodních koupalištích, a tak jsme nevydali žádný zákaz koupání,“ řekla ředitelka krajské hygienické stanice Jarmila Rážová. Ve všech koupalištích je v současnosti dobrá kvalita vody.

Zdroj: čtk

Dnes, 10:00
Zatímco většina jiných hradů stojí na vrcholu kopce a tvoří dominantu kraje, Kost se uhnízdila...
Dnes, 09:02
Pohádkový příběh o přátelství, pomoci a nových výzvách Puntička vychází u příležitosti Světového dne roztroušené...
Dnes, 08:03
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 08:03
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
Včera, 16:05
Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ostře ohradil proti nátlaku a šikaně, které vystavila...
Včera, 16:00
Puma americká, panter, je po jaguárovi druhou největší žijící kočkovitou šelmou Ameriky, čtvrtou největší kočkou...
Včera, 14:00
Konkrétně do dějin Kanady a Dalekého severu předminulého století. Byly to opravdu průkopnické časy, které...
Včera, 11:30
Máte pocit, že jste se vrátili v čase. Zapomenete na potemnělý sál a zaplacené vstupné....
Policie_ilustrační foto
Včera, 10:00
V současné době se velmi rozšířil nový typ internetového podvodu, který může přijít běžného facebookového...
Včera, 08:57
Stávající ministr zahraničí Tomáš Petříček a dva jeho předchůdci Lubomír Zaorálek a Karel Schwarzenberg napsali...
Včera, 08:21
I když Češi začali chovat králíky až od 19. století, před padesáti lety byste našli...
Reklama