Jedinečné přírodní koupaliště ze Skalního pramene. Víme, kde ho najdete

18.5.2018
Soňa Brunnerová

Pokud máte rádi netradiční místa s neotřelou architekturu, měli byste zavítat do městečka Mšeno, které je považováno za jakousi vstupní bránu Kokořínska. Místní městské lázně jsou ojedinělé, protože jsou jako jediné v České republice celé ve stylu art deco. Byly vybudovány už za první republiky, konkrétně v roce 1932, a jsou památkově chráněny.

Architekt není znám, ale pravděpodobně se jedná o žáka architekta Jana Kotěry, kterým může být Jindřich Freiwald, Čeněk Vořech nebo František Janda. Jiří Říha, který je předsedou Okrašlovacího spolu, uvedl v Českém rozhlasu, že Městské lázně ve Mšeně jsou kopií klánovických lázní u Prahy, které se nedochovaly.

Koupaliště filmových hvězd z první republiky se znovu otevírá! Vítejte na plovárně Jureček

Venkovní bazén má rozměry 50 x 18 metrů a je vhodný jak pro plavce, tak neplavce. Voda v bazénu pochází ze Skalního pramene. Koupaliště má kapacitu 600 lidí.

FOTO: Mšeno – městské lázně

Mšeno – městské lázně - mořská panna bazénMšeno – městské lázně - Městské_lázně_(Mšeno) MagdonMšeno – městské lázně - 640px-Městské_lázně_Mšeno cermiss55Mšeno – městské lázně - 640px-Mšeno,_Městské_lázně,_budova_(01) šjůMšeno – městské lázně - 8254838919_4cf20576a6_z Flickr (elPadawan)

V okolí Mšena je krásná příroda, ale také několik hradů a zachovalé původní roubenky. Cesta z Prahy sem trvá přibližně hodinu.

Staré koupaliště s fekáliemi je už v Jincích minulostí. Mají nový koupák v srdci přírody

 Nepřehlédněte