Silnice na jihu Moravy jsou většinou mokré po chemickém posypu

3.12.2022
Doris Drienová

Silnice na jihu Moravy jsou v sobotu ráno po pátečním odpoledním sněžení mokré po chemickém posypu, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Dálnice na území kraje jsou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK).

Teplota se ráno v kraji pohybovala kolem nuly, od minus dvou do dvou stupňů nad nulou. V pátek odpoledne v kraji nasněžilo, silnice jsou ale posypané. V Brně večer vyjelo všech 21 posypových vozů Brněnských komunikací. „Během tohoto výjezdu bylo chemicky ošetřeno 570 kilometrů silnic, přičemž spotřebováno bylo celkem 95 tun posypového materiálu a 90 kilometrů komunikací bylo ošetřeno i pluhováním,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

V sobotu má být v kraji převážně zataženo a mlhavo, místy může mrholit a zpočátku i slabě sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupí na jeden až čtyři stupně Celsia, stejně vysoká zůstane i v noci na neděli. Podle předpovědi mohou ráno hrozit zmrazky a tvorba náledí, ale pouze ve vyšších polohách a ojediněle.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte