Skandál ve Skotsku! Za důstojnou menstruaci měl zodpovídat muž

10.9.2022
Simona Knotková

Skotsko vytáhlo do boje proti menstruační chudobě a začalo nabízet hygienické pomůcky zdarma. Pro tento účel zřídilo dokonce novou státní funkci, takzvaného referenta důstojné menstruace. Pokud si však myslíte, že aspoň na tomto poli byla do vedení automaticky dosažena žena, musíme vás zklamat. V regionu Tayside se o tuto roli měl starat muž Jason Grant.

Zvolení muže na tuto pozici mělo údajně zbořit bariéry a zničit stigmata, která ve společnosti okolo menstruace stále panují. Samotné ženy měly však na celou situaci poněkud jiný názor.

Na bolestivou menstruaci vyzrajme přírodní cestou

Na sociálních sítích vyjadřovaly pohoršení nad tím, že o ženách má opět rozhodovat muž, který na vlastní kůži nikdy nezažil, jaké to je být menstruující osobou. S kritikou se ozvala dokonce i legendární tenistka Martina Navrátilová.

„Tohle je fakt směšné. Menstruuje? Nějak o tom pochybuju. Copak jsme jako ženy někdy poučovaly muže, jak se holit nebo se starat o svou prostatu? Asi nemohly najít ženu, která si všemi těmi báječnými ženskými věcmi už prošla,“ jízlivě to okomentovala v sérii tweetů.

Po vlně nadávek a výhrůžek se představitelé regionu nakonec rozhodli Jasona Granta, bývalého studijního poradce, odvolat. Namísto dosazení ženy však funkci úplně zrušili.

Zdroj: LADbibleNepřehlédněte