Na bolestivou menstruaci vyzrajme přírodní cestou

Nejednu ženu potrápí menstruace bolestmi a křečemi břicha. Řada žen řeší problém léky. Co kdybychom vyřešily problém přírodní cestou? Zkusme bylinky a důležitý je také zdravý životní styl.

Proč měsíčky bolí?

Po dobu 28 – 31 dní probíhá v našem těle cyklus. Ve vaječnících vzniká vajíčko, které se přesouvá do dělohy. Tam postupně dozraje a vyroste do velikosti až osm milimetrů. V této fázi je připraveno na oplodnění. Pokud se tak nestane, odchází vajíčko z těla ven. Menstruace si tedy představme jako projev zklamané děložní sliznice, která nemohla splnit své ušlechtilé poslání. A právě toto loučení bolí.

Vajíčko se usadí v měkké stélce dělohy, která pak způsobuje samotné krvácení i výskyt kousků stélky v menstruační krvi. Tento cyklus končí prvním dnem menstruace.

zelenina bylinky nať

Máte rádi čerstvé bylinky a zeleninu? Pěstujte si je doma za okny

Bolest způsobuje děložní čípek. Představme si ho jako jakousi trubku s úzkým otvorem. Tato trubka se před krvácením roztahuje na velikost odcházejícího vajíčka. Další děj, který způsobuje bolest, je silná kontrakce dělohy.

Žijme zdravě

Často stačí proud teplé vody ve sprše a bolest by měla ustat. Díky teplotě a uvolnění se lépe roztáhnou cévy a snadněji se rozproudí tekutiny v těle. Pomůže i bylinný polštářek na podbřišku stejně jako horké obklady či akupunktura. Výborně působí také jóga či břišní tance. Naopak masáže břicha jsou v době menstruace zcela nevhodné.

Medvědí česnek, léčivka plná vitamínů. Můžete ho vypěstovat i doma

Důležitá je správná životospráva. Bolesti začínají obvykle první den menstruace, s prevencí bychom měly začít přibližně o týden dříve. Do jídelníčku zařaďme ryby, celozrnné pečivo, kvalitní sýry, luštěniny, ořechy a dostatek tekutin, nejlépe čisté neperlivé vody. Vyhnout bychom se měly sladkým potravinám, alkoholu a kofeinu. Samozřejmostí by měl být dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Místo léků bylinky

Sjednotit menstruaci pomáhají kontryhel a řebříček. Tyto bylinky mají příznivý vliv na veškeré gynekologické potíže, Z dalších bylinek zvolte heřmánek, který chutná s citronem a medem, nebo mateřídoušku. Výborný je i maliník. Bylinky si natrháme na kraji lesů a doma usušíme, samozřejmě se dají koupit i nasušené. Užíváme je ve formě čaje. Dvě lžičky sušených bylinek zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme 10 – 15 minut louhovat a poté scedíme. Čaj užíváme 2x – 3x denně.

Bolestivá menstruace začíná s dospíváním a po prvním porodu obvykle odezní. Příčinou však může být i závažné onemocnění. Pokud jsme dosud menstruační bolestí netrpěly a náhle se silná bolest objeví, měly bychom co nejdříve navštívit lékaře.

Nedaří se vám otěhotnět? Milujte se i v neplodných dnech, radí experti

Dnes, 13:40
Když v obci Ústí nedaleko Vsetína odbočíte do údolí Vsetínské Bečvy, po pár stovkách metrů...
Dnes, 13:14
Vláda kvůli šíření koronaviru od čtvrtečních 6. hodin ráno do 3. listopadu nařídila omezení pohybu...
Dnes, 11:39
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 11:39
Svatý František zahání lidi do chýšek, praví pranostika. Teplo tedy postupně střídá zima a je...
Dnes, 10:20
Jíst zdravěji, a přitom všechno co máte rádi? Ano, jde to a je to docela...
Dnes, 08:59
Sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe, jak mohou firmy implementovat opatření ke zvládnutí pandemie covid-19,...
Dnes, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Včera, 15:40
V uplynulém měsíci září jsme si státním svátkem připomněli významné výročí naší české státnosti. Kníže...
Včera, 13:56
Vláda Andreje Babiše věděla od půlky srpna o druhé vlně covid-19. Měla k dispozici matematické...
Včera, 13:40
Stres a strach, to jsou faktory, které opravdu podstatně ubližují naší psychice. Nyní, tedy v době,...
Včera, 13:00
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality pátrají v souvislosti s neoprávněným vyplacením kompenzačního bonusu po totožnosti...
Reklama