Komerční článek

Skrze synergii k novým hodnotám. Huawei na summitu představil svou vizi budoucnosti

Postupný roll-out 5G sítí po celém světě s sebou přináší strhující synergii. Konektivita, cloudové služby, umělá inteligence, cloud computing a průmyslové aplikace přinášejí díky vzájemnému propojení bezprecedentní možnosti pro celé ICT odvětví. Huawei jakožto přední dodavatel technologií 5G jde této příležitosti naproti a skrze hledání harmonie napříč těmito pěti technologickými oblastmi hodlá vytvářet nové hodnoty. To byl jeden ze závěrů šanghajského summitu Huawei Connect.

Summit pořádá technologická společnost Huawei pro zástupce ICT odvětví pravidelně každý rok a představuje na něm své hlavní cíle, záměry a strategie. Například v roce 2016 představila společnost svým partnerům vizi propojeného inteligentního světa a vyzvala je k budování otevřeného a inkluzivního ekosystému, v rámci kterého by mohly všechny strany společně fungovat i prosperovat. O rok později oznámila společnost svůj záměr stát se jedním z pěti největších poskytovatelů cloudových služeb na světě. V dalším roce Huawei odhalila svou strategii v oblasti umělé inteligence a v roce 2019 i strategii v oblasti cloud computingu. Letošní rok pak díky postupnému přechodu k 5G technologiím dochází k prolínání rozličných technologických domén, jež Huawei vnímá jako příležitost k růstu, vytváření nových hodnot a naplňování potenciálu.

Jak uvedl předseda představenstva společnosti Huawei Kuo Pching, společnost Huawei se v nejbližší budoucnosti zaměří na aplikaci technologií ICT v průmyslových odvětvích a ve spolupráci se svými partnery chce nabízet na míru šitá řešení, která pomohou firmám v budování podnikání a vládám v dosažení strategických cílů, jakými jsou oživení průmyslu, ekonomický růst společnosti a celkové vylepšení správy.

„Přechod rostoucího množství vlád a podniků k digitalizaci a inteligentním systémům s sebou nese pro odvětví ICT neuvěřitelný potenciál k růstu. Těšíme se na otevření této nové kapitoly společně s našimi partnery,“ řekl na summitu Huawei Connect Kuo Pching. Také se podělil o zkušenosti s postupy s integrací ICT technologií při budování chytrých měst, kampusů a společností.

Huawei hodlá soustavně investovat do pěti klíčových oblastí. V oblasti sítí společnost navrhla koncept inteligentního připojení, jehož cílem je poskytnutí hyper-automatizované sítě nabízející všudypřítomný gigabitový přístup a umožňující inteligentní aktualizace stěžejních vládních a podnikových systémů. V oblasti computingu se Huawei zavazuje poskytnout zákazníkům různorodé výpočetní kapacity a oddělit software od hardwaru za účelem vyšší schopnosti adaptace, což zahrnuje i čipové sady x86 a Kunpeng. V oblasti cloudových služeb se zatím společnost Huawei etablovala ve 23 regionech po celém světě a přilákala více než 1,5 milionu vývojářů. Společnost se dále hodlá zaměřit na lepší integraci umělé inteligence (AI) nejen do podnikových systémů a také více na průmyslové aplikace.

„Díky využití synergie napříč těmito pěti technologickými doménami bude Huawei pokračovat v budování robustního digitálního ekosystému, který bude vytvářet nové hodnoty pro průmyslová odvětví,“ prohlásil prezident divize Enterprise BG Pcheng Čung-jang.

Huawei Connect 2020 probíhá v Šanghaji od 23. do 26. září 2020. Jedná se o otevřenou platformu, která pomáhá zákazníkům a partnerům společnosti orientovat se ve změnách na poli ICT, sdílet zkušenosti a společně vytvářet nové hodnoty. Letošní ročník je zaměřen na trendy a nové příležitosti spojené s digitalizací průmyslu, představuje pokročilé technologie, produkty a řešení v ICT, poskytuje pohled na výsledky procesu společné inovace a přináší poznatky o osvědčených postupech v rámci digitální transformace. Cílem summitu je budování otevřeného a zdravého průmyslového ekosystému, který bude přínosem pro všechny zúčastněné strany a přinese nové hodnoty pro všechna průmyslová odvětví. Více informací lze nalézt na: https://www.huawei.com/en/events/huaweiconnect2020/

Dnes, 09:28
Máte sedavé zaměstnání, nesportujete nebo máte nadváhu? Potom vám dost možná hrozí trombóza. Její příznaky...
Dnes, 08:51
Na přelomu tisíciletí vzrušovaly Pražany nálezy rozřezaných částí mužského těla nejdříve ve vinohradských popelnicích a...
Dnes, 06:51
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:51
Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských...
Včera, 20:34
V zoologických či botanických zahradách budou od 24. května přístupné i vnitřní pavilony, schválila to...
Včera, 18:40
Původně zubař a později jeden z nejslavnějších českých vědecko-fantastických spisovatelů byl ve své době zjevením....
Včera, 13:50
Věděli jste, že i psy mohou trpět nedostatkem kolagenu? Jsou to savci jako lidé a...
Včera, 11:39
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy...
Včera, 11:23
Těch deset mladých lidí, kteří naštěstí neměli hluboko do kapsy, vyřešilo problém s morovou nákazou...
Včera, 10:57
Pracovníci brněnského Ústavu archeologické památkové péče odkryli v katastru Mutěnic na Hodonínsku část velkomoravské vesnice....
Včera, 10:25
Žáci prvního stupně základních škol v celém Česku se dnes vrací k normální výuce ve...
Reklama