• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Sněhobílé svahy a hřejivé sluneční paprsky. Zillertal zahajuje jarní lyžařskou sezónu

  19.2.2024
  Redakce

  Vysoká nadmořská výška lyžařských středisek v Zillertalu hraje zásadní roli pro dokonalé jarní lyžování. Pocukrované vrcholky, zářivě modrá obloha, regionální pochoutky a garance sněhu na sjezdovkách zvou k prosluněnému lyžování i letos na jaře.

  Perfektně upravené sjezdovky a nespočet možností freeridu lákají lyžaře do ski areálů v údolí Zillertalu. Nabídka sahá od rodinného lyžařského střediska Spieljoch, přes Hochfügen, Hochzillertal a Zillertal Arenu až po Mountopolis se dvěma lyžařskými areály Ahorn a Penken, milovníci lyžování si tedy v Zillertalu rozhodně přijdou na své. Elegantní obloučky lze kroužit také na sjezdovkách Finkenberger Almbahnen nebo Eggalmbahnen v Tuxu. V zadní části údolí čeká 365 dní zábavy na sněhu – a to je v Rakousku možné pouze na ledovci Hintertux!

  Užívejte si slunce i regionální pochoutky

  Lyžování přináší dokonalý požitek zvláště při příjemných jarních teplotách. K zastávce na občerstvení na slunečných terasách a ochutnávce regionálních lahůdek vás zve více než 80 horských chat. Sbírání kulinářských zážitků se tu meze nekladou, protože v Zillertalu si můžete přímo v lyžařských střediscích kromě nabídky rustikálních horských chat a tradičních horských restaurací vychutnat i pokrmy moderní špičkové gastronomie. Základ tvoří vždy kvalitní, přírodní zillertalské produkty. Pro ranní ptáčata platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele – nebo v tomto případě zachytí paprsky vycházejícího slunce a může nerušeně brázdit nedotčené svahy. Vysoká nadmořská výška lyžařských oblastí v Zillertalu hraje zásadní roli pro dokonalé jarní lyžování. S jízdenkou Zillertal Superskipass lze využívat všechny lanovky, vleky, skibusy a téměř veškerou veřejnou dopravu v údolí – lyžařské zábavě tedy nestojí nic v cestě.

  Na sjezdovkách to má grády

  V nejhudebnějším údolí na světě se slunečné lyžování stává díky jedinečným hudebním festivalům nezapomenutelným zážitkem plným dobré nálady. Mezinárodní DJové festivalu Alpicon House Music promění v taneční parket exkluzivní lyžařské chaty v Hochzillertalu, Hochfügenu, Fügenu a Kaltenbachu. Jedním z hudebních vrcholů bude také Hintertuxer Gletscher Open Air, kde se na pódiu na Sommerbergu o skvělou atmosféru opět postará celá řada kapel. Účastníci víkendové akce s názvem Lederhosen Wedl v Zillertal Areně vytáhnou ze skříně dirndly a kožené kalhoty a milovníci nespoutané zábavy se zase mohou skvěle vyřádit na Snowbombingu. Tento hudební festival se koná již od roku 2000 a proměňuje sjezdovky v Mayrhofenu v párty zónu se špičkovým programem čítajícím více než 70 účinkujících.

  Termíny:

  Alpicon ve ski areálech Hochzillertal a Hochfügen, obce Fügen a Kaltenbach, 22.–23. března 2024

  Hintertuxer Gletscher Open Air na ledovci Hintertux, 22. března 2024

  Lederhosen Wedl víkend ve ski areálu Zillertal Arena, 6.–7. dubna 2024

  Snowbombing v Mayrhofenu, 8.–13. dubna 2024

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte