Spolehlivý budíček i terapeut. Známe 8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku

5.7.2018
Lukáš Mucha
Další fotky

1. Klidné sledování televize

Pokud se rozhodnete sledovat svůj oblíbený program s kočkou, nebudete litovat. Do fotbalu ani romantického filmu vám nemluví (nemňouká) a naopak spokojeně usne smotaná do klubíčka ve vašem klíně. V některých případech se dívá na film s vámi.

2. Nový outfit

Je vysoce pravděpodobné, že vaše mňoukající spolubydlící bude vyžadovat pravidelné pouštění do šatníku, aby se zde uvelebovala na vašem vypraném a složeném oblečení. Moc dobře ví, že tomuhle se pelíšek pořízený ve zverimexu nevyrovná. Odměnou vám budou její chlupy na vašich šatech – design, který v obchodě nekoupíte.

Kde si dát kafe a pomazlit se s kočkami? Poznejte 5 kočičích kaváren v Praze a okolí

3. Spolehlivý budík

Pokud dáte kočce snídani, můžete si být jisti, že si zapamatuje i čas a pravidelně vás začne v tuto dobu budit. Od jemného zašimrání vousky nebo dotyku tlapkou přes drobná mňouknutí až po naléhavé, hlasité mňoukání, přesněji řečeno křik. Někdy i skok na vaši hlavu. I kdybyste chtěli budík v polospánku zaklapnout, můžete se spolehnout, že vás váš chlupatý parťák z postele vždycky dostane. S kočkou nikdy nezaspíte a v práci budete včas.

4. Úspora energie

Komu někdy ležela kočka na klíně nebo prsou, moc dobře ví, jak hřeje. Když ji necháte usnout, máte na delší dobu zajištěný přímotop. A k tomu můžete poslouchat její vrnění, které uklidňuje a lépe se při něm usíná.

5. Tester nezávadného jídla

Pokud si nejste jisti, zda je vámi koupená šunka po delším skladování stále nezávadná, nechte ji ochutnat vašemu mňoukajícímu mazlíčkovi. Kočka je totiž velmi opatrný a vybíravý ochutnávač (za předpokladu, že ji dostatečně krmíte) a pokud se jí jen něco na nabízené pochoutce nezdá, s radostí vám ji přenechá.

Skáčou na stůl, nechají se drbat, kradou zákazníkům mince. V pražské kavárně v Karlíně zkrátka vládnou kočky

6. Permanentní zdroj zábavy

Kočka je jeden z nejkreativnějších tvorů naší planety – schopna hrát si kdykoliv s čímkoliv. Stačí, aby do místnosti vnikly paprsky světla, vystartuje za nimi s cílem chytit světélkující „oběť“. To samé a někdy ještě lépe funguje u stínů… na podlaze, zdi, dveřích, skříni… Může to být prakticky cokoliv, co se pohybuje. Běhá nebo skáče jako pominutá a když třeba vytíráte nebo vysáváte, uskakuje zase před koštětem nebo syčí na vysavač, aby se k ní raději nepřibližoval. Je zkrátka vtipná a nikdy nenudí.

7. Terapeut

Je známá věc, že kočičí vrnění a masírování (přešlapování předními tlapkami na místě s vytahováním drápků) působí blahodárně na váš psychický stav. Výzkum dokonce uvádí, že majitelé koček jsou méně ve stresu a riziko infarktu je u nich o 40% nižší. A to už je velmi pádný důvod, proč si pořídit takového mazlíčka, že?

FOTO: 8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku

8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Scottish_Kitten8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - cat018 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Cat-MaineCoon8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Siam_lilacpoint8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Fiona
Další fotky
8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Lily8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - Betty8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku - squeaky

8. Úspěšní lidé chovali kočky

Známe mnoho slavných osobností, které oplývaly láskou ke kočkám. Z historie to byli např. Edgar Allan Poe, Salvador Dalí nebo Isaac Newton, který údajně vynalezl prolézací dvířka do dveří. Andy Warhol prý zase choval až 25 koček najednou a Karel Čapek měl kočku Pudlenku, podle níž dokonce napsal knihu. Petr Hapka žil a tvořil obklopený spoustou kočičích kamarádů, kteří u něj nacházeli domov. A takhle bychom mohli pokračovat až do současnosti, protože i mezi žijícími osobnostmi je velký počet milovníků těchto roztomilých chlupatých stvoření.

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena. Když se ale oprostíme genderu, vidíme, že za každým úspěšným člověkem stojí kočka.

Ještě přemýšlíte, nebo už jste se rozhodli pořídit si kočku?Nepřehlédněte