Sportovec si 15 let myslel, že randí se slavnou modelkou. Podvodníci z něj vymámili miliony

1.12.2021
Simona Knotková

Italská média informovala o případu, kterému se chce jen stěží věřit. Volejbalista Roberto Cazzaniga (42) z tamní druhé divize si přes patnáct let myslel, že randí se známou brazilskou modelkou Alessandrou Ambrosio. Ačkoliv se pár naživo nikdy neviděl, muž ženě pravidelně posílal peníze, jejichž částka za celou dobu přesáhla 15 milionů korun. Ze sexy modelky se ale nakonec vyklubala trojice podvodníků.

Roberto Cazzaniga dostal před lety kontakt na ženu, která se jmenovala Maya. Po prvním telefonátu s ní se dozvěděl, že se doopravdy jedná o modelku Alessandru Ambrosio. Muž byl zájmem krásné ženy polichocen a navázal s ní pravidelný kontakt. Mělo to ale jeden háček – ani za 15 let se dvojice nesetkala naživo. Domnělá Ambrosio se nejčastěji vymlouvala na srdeční nemoc, kvůli které prý nebylo možné, aby se s Cazzanigou setkala.

Kamarádovi z Facebooku poslala důvěřivá žena 2 000 euro. Vyklubal se z něho podvodník

„Nikdy jsme se neviděli, neustále se vymlouvala na nemoc nebo práci. Stačil mi ale jeden telefonát, abych se zamiloval do jejího hlasu. Byli jsme spolu v kontaktu jenom přes telefon, skoro denně, “ sdělil novinářům hráč klubu New Mater Volley.

Ani absence osobního kontaktu mu nebránila v tom, aby svou virtuální přítelkyni pravidelně dotoval. Za 15 let jí (v přepočtu na naši měnu) poslal více než 15 milionů korun.

Policii kontaktoval teprve na popud svých spoluhráčů, kterým se online vztah se slavnou modelkou jevil jako podvod. Díky vyšetřování vyšlo po dlouhých letech najevo, že si s ním ve skutečnosti volala padesátiletá žena ze Sardinie, která pracovala se dvěma dalšími podvodníky. Jeden z nich byl právě muž, který dal před lety Cazzanigovi číslo.

„Je to, jako bych se probudil z kómatu,“ okomentoval případ zdrcený volejbalista. Kvůli falešné Ambrosio se nyní potýká s množstvím dluhů.

Zdroj: Daily StarNepřehlédněte