• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Středočeské nemocnice dostanou od kraje 77 milionů na investice

    26.10.2018

    Středočeské oblastní nemocnice dostanou od kraje 77 milionů korun na investice. Peníze získají ještě v letošním roce a pořídí si za ně přístroje, lůžka a další vybavení nebo je investují do oprav. O investicích rozhodli krajští radní, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

    Největší akcí je vybudování centrálního příjmu v mladoboleslavské nemocnici. Celkové náklady jsou téměř 34 milionů korun, přičemž 28 milionů kraj přispěl už v minulosti a nyní nemocnici poskytl ještě dodatečnou investiční dotaci. „V Oblastní nemocnici Mladá Boleslav bude kromě toho kraj investovat také 15 milionů korun do stavebních úprav v prostorách radiodiagnostického oddělení. Ty je nutné provést v souvislosti s pořízením nových zařízení, konkrétně magnetické rezonance a počítačového tomografu,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

    V benešovské nemocnici se za sedm milionů korun rozšíří parkovací plochy zhruba o 200 míst a také se má zlepšit stav komunikací. Na více než šest milionů vyjde pořízení 95 lůžek pro nemocnici v Kolíně. Vyřeší se tak výměna lůžek na třech stanicích a na jednotce intenzivní péče na interním oddělení. Příbramská nemocnice si díky dotaci pořídí zdravotnické technologie a nábytek pro lůžkové oddělení paliativní péče.

    Zdroj: čtk

    Ve slánském lesoparku Háje vzniká lanový park, bude mít 76 metrů



    Nepřehlédněte