Benešovské odběrové místo se přestěhuje k plaveckému bazénu. Budou možné i odběry z auta

Odběrové místo pro testování na koronavirus v Benešově změní stanoviště. Z polikliniky na Malém náměstí se přestěhuje na parkoviště u plaveckého bazénu, kde bude možné odebírat vzorky i lidem z auta. Nové stanoviště bude v provozu od úterý, řekla Helena Frintová z krajského úřadu.

„V souvislosti s touto novou službou, testováním příchozích přímo z automobilu, bude přemístěno i stávající odběrové místo u polikliniky. U krytého plaveckého bazénu, který je nyní uzavřen, na velké parkovací ploše je již přistavena odběrová buňka s připojením na elektřinu, kde budou obě služby fungovat společně. Celý prostor bude monitorován městskou policií,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

O přestěhování odběrového místa v minulých dnech požádali krajský krizový štáb benešovští radní. Poukázali na to, že městská poliklinika je po nemocnici druhým centralizovaným místem pro poskytování lékařských a zdravotnických služeb. Pokud se zdravotníci v nemocnici budou soustředit na boj s koronavirem, je podle nich potřeba zajistit pro město a okolní obce dostatečné služby praktických a odborných lékařů a jejich bezpečné poskytování. V objektu polikliniky by to podle rady města nebylo možné, pokud by byly vzorky na COVID-19 odebírány v širším měřítku.

Babišův ministr zdravotnictví selhává v ochraně před koronavirem

V dopise krizovému štábu zveřejněném na webu města radní navrhli přesunout odběrové místo právě na parkoviště před plaveckým stadionem v Hráského ulici poblíž pracoviště krajské hygienické stanice a stanice Hasičského záchranného sboru.

Ve Středočeském kraji fungují čtyři odběrová místa, další jsou v Kladně, Kolíně a Mladé Boleslavi. Další má být v příbramské nemocnici. Kromě odběrových míst odebírají vzorky také sestry, které vozí do domácností sanitky středočeské záchranné služby.

čtk

Dnes, 16:30
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Dnes, 16:04
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
Dnes, 13:05
P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez...
Dnes, 11:16
Čapkovu vilu na Vinohradech čeká rekonstrukce. Pro návštěvníky se ke komentovaným prohlídkám otevře v létě.
Dnes, 08:48
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
Dnes, 07:45
K padesátému výročí úmrtí skvělého výtvarníka, ilustrátora a loutkáře Jiřího Trnky byla v Galerii středočeského...
Včera, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
Včera, 18:02
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
Včera, 16:06
Praha je hospodářským centrem státu a její ekonomický výkon tvoří stabilně přibližně čtvrtinu hrubého domácího...
V Horoměřicích se do distribuce roušek pro seniory zapojili všichni zaměstnanci obecního úřadu.
Včera, 15:56
V době šíření koronavirové infekce jsou v plné polní i radnice na Praze západ. V...
Reklama