Jermanová jako šedá eminence? Bývalá hejtmanka má řídit hnutí ze zákulisí, zaznívá z ANO

Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně Adriena Gabrielová. Hovoří se o tom mezi lidmi z hnutí. Gabrielová má z pozice předsedkyně umožnit Jermanové dál skrytě ovládat dění ve středních Čechách a zajistit jí vliv, o který může přijít po skandálech na hejtmanství a prohraných volbách.

Už 22. května čeká středočeské ANO důležitý volební sněm, budou na něm volit nové vedení a také schvalovat kandidátky k volbám do Poslanecké sněmovny. Vítězka – nová předsedkyně, na to bude mít zásadní vliv, o klíčovou pozici se mají ucházet dvě ženy, Jaroslava Němcová a Adriena Gabrielová.

Před rozhodující volbou se na povrch dostávají informace, že Gabrielová je skrytým koněm Jermanové. „Lidé, kteří si myslí, že je paní Gabrielová alternativou právě za paní Jermanovou, se podle mého názoru mýlí,“ odhaluje propojení 1. místopředseda středočeského ANO Martin Herman. Podle něj pojí Jermanovou s Gabrielovou velice úzké zákulisní vazby. „Já to tak vnímám a také jsem to některým kolegům přímo řekl. Z mého pohledu pro toto spojení hovoří více signálů,“ doplnil 1. místopředseda krajské organizace Martin Herman.

„Důkaz samozřejmě žádný není,“ uvedl nedávno odvolaný šéf Kladenské buňky Martin Draxler s tím, že o propojení nechce spekulovat. Vliv Jermanové na rozhodování ve středočeském Hnutí ANO prostřednictvím jakékoliv nastrčené figury nepodporuje. „V případě jakéhokoliv kandidáta na jakoukoliv funkci určitě není vhodné, aby ho kdokoliv a jakýmkoliv způsobem ovlivňoval, zvláště v případě předsedy,“ dodal.

středočeský kraj, jermanová

Babiš tlačí na hejtmanku Jermanovou. Musí vysvětlit utajované rozdávání milionů na svém úřadě

Že se o propojení Gabrielové s Jermanovou nehovoří jenom v nejužším okruhu členů středočeského hnutí, opatrně potvrzuje i významná příznivkyně ANO Blanka Žánová, která není jeho přímým členem: „Pravdivost této informace nemohu potvrdit, přestože takové zvěsti občas slyším.“

Sama Gabrielová o jakýchkoliv detailech kandidatury a úmyslech, hovořit odmítla. „Nominační sněmy právě probíhají a výsledek ještě není znám,“ uvedla.

„Co se týče paní Jermanové, ve vedení krajské organizace byla a žádný vliv na jeho fungování už by mít neměla. Po prohraných volbách nepřišla z její strany žádná sebereflexe,“ hodnotí situaci striktně Herman. Sama Jermanová na zaslané otázky o propojení s Gabrielovou nereagovala.

Hnutí ANO ve volbách do zastupitelstva Středočeského kraje pod vedením Jermanové propadlo. Po sečtení výsledků voleb se ukázalo, že z dřívější pozice favorita spadlo ANO až na třetí místo.

Kapka dezinfekce na osobu, ochrana obyvatel v podání hejtmanky Jermanové

Masivní ztráta přízně voličů nebyla náhoda, předcházela jí čtyřletá série skandálů Jermanové, co by hejtmanky. Stačí vzpomenout papalášské manýry, kdy nechala služební Škodu Superb používat manžela pro soukromé cesty do jeho kadeřnictví nebo statisícové odměny rozdávané nejbližším spolupracovníkům, jejichž měsíční příjmy díky tomu překonaly platy ministrů vlády.

Nejostudnější vizitkou tehdejší hejtmanky Jermanové však bylo trestní oznámení podané na záchranářku Brožovou. Ta si totiž dovolila veřejně hejtmance Jermanové odporovat a pravdivě promluvit o nedostatku ochranných prostředků proti nemoci covid-19 na středočeské záchrance. Také Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) dodnes vyšetřuje a rozdává obvinění v kauzách milionů vyplacených z peněz hejtmanství za fiktivní plnění smluv lidem blízkým Jermanové, či podezřelé zakázky Krajské správy silnic.

Styl exhejtmanky Jermanové však nápadně připomíná i působení Adrieny Gabrielové v pozici místostarostky a radní Nymburku. Gabrielová měla na jednání zastupitelstva hlasovat pro doporučení pověřit řízením Městské policie Nymburk svého manžela, rovněž radního za ANO. „Oba manželé vždy hlasovali ve svůj osobní prospěch, tedy pro své jmenování do jednotlivých funkcí,“ citoval server Česká justice z trestního oznámení podaného kvůli možnému zneužití pravomoci úřední osoby na Okresní státní zastupitelství v Nymburce. To bylo později odloženo.

Dnes, 07:01
Ve středu 23. června byly slavnostně otevřeny nové prostory polikliniky v Dolních Břežanech. Ty do...
21.6.2021
Ani nebudeme počítat, jak dlouho nebyli v Malostranské besedě diváci. Nač se ohlížet zpět, když...
20.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
20.6.2021
Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě při jmenování soudců zkritizoval justici za postup s řešením...
18.6.2021
V menších ulicích Říčan bude platit zóna s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině....
17.6.2021
Česká premiéra černé komedie MASH. Ale i silné milostné příběhy plné emocí: Čapek a Olga...
Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové
16.6.2021
Zachovat, nebo zrušit možnost umísťování dětí do tří let do ústavních zařízení? Jedná o tom...
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
14.6.2021
Příznivci automobilových soutěží se mohou v nadcházejícím ročníku Rally Bohemia těšit na několik zajímavých novinek,...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
Reklama