• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Švandovo divadlo přivítá špičkovou pantomimu. Přehlídka Mime Mission bude mluvit beze slov

  16.10.2019
  Fefík

  Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime Mission v pražském Švandově divadle.

  Její program sestavil Radim Vizváry, jeden z nejvýraznějších představitelů současného evropského i světového mimického divadla. Ten ve Švandově divadle nejen sám vystoupí, ale pozval sem hned několik zajímavých domácích a zahraničních hostů.
  Patří k nim například Jannis Eggelsmann, objev německé pantomimy, nebo světoznámé australské duo Umbilical Brothers, považované za jednu z nejlepších komických dvojic. Výjimečnou podívanou nabídne také představení , kde vystoupí deset mimů a performerů, propojujících pantomimu s fyzickým divadlem a novým cirkusem: v celkem osmi různých výstupech tak předvedou divákům současné mimické a nonverbální divadlo v celé jeho šíři a kráse.

  „Diváci by si určitě neměli nechat ujít UmbilicalBrothers a jejich vystoupení Nejlepší z nejhorších z nejlepších, protože patří k nejlepším současným komikům na světě. V Evropě hrají jen zřídka a do Čech se vrací po zhruba sedmi letech. Ale i Jannis Eggelsmann, jehož představení Dr. Till – Don´tEscape přehlídku Mime Mission zahajuje, je skvělý umělec a jeho pojetí rozhodně stojí za vidění. Nevšední bude také večer nazvaný Mime Collection, který ukáže nejrůznější přístupy, jimiž se současná pantomima ubírá: vidět pohromadě tolik výborných mimů vystupujících v jediném večeru v Praze bude ojedinělý zážitek,“ uvádí Radim Vizváry. Ten jako stálý host Švandova divadla přispěje pod hlavičkou souboru Mime Prague do programu přehlídky hned třemi tituly.

  Divadlo bratří Formanů se vydalo na západ. Na Divoký západ

  V představení Sólo, za které Radim Vizváry získal před dvěma lety Cenu Thálie, se coby jeho autor, režisér a současně i hlavní interpret dostane od klasické pantomimy až k butó a od fyzické komedie opíše oblouk až k současnému mimickému divadlu. Vizváryho pantomima je tu moderní, čistá a aktuální a jeho pohybová virtuozita se prolíná s herectvím. V titulu VIP, tragikomickém příběhu o slávě a samotě, pak Vizváry nabízí vlastní, originální formu moderní pantomimy, korunovanou silným kouzlem jeho osobnosti. A v hravém Pejprbójovi přibližuje pantomimu dětem a během napínavého putování papírového panáčka vtáhne publikum přímo na scénu.

  Podle Daniela Hrbka, ředitele Švandova divadla, navazuje přehlídka Mime Mission na dlouhou a slavnou tradici, kterou u nás pantomima má. „Není náhoda, že přehlídku pořádáme právě v našem divadle, které je jedinou pražskou scénou, kde Radim Vizváry, umělec opravdu světových parametrů, pravidelně hostuje,“ připomíná Daniel Hrbek.

  FOTO: Mime Mission

  Mime Mission - 1_Za představení Šólo získal Radim Vizváry cenu Thálie_foto David Konečný_repro zadrmaMime Mission - 2_Radim Vizváry v představení Sólo_foto David Konečný archiv Švandova divadla_repro zdarmaMime Mission - 5_Radim Vizváry v představení VIP_foto David Konečný_repro zdarmaMime Mission - 6_Pejprbój s Radimem Vizvárym přibližuje pantomimu dětem_foto David Konečný_repro zdarmaMime Mission - 7_Pejprbój v podání Radima Vizváryho zve publikum na scénu_foto David Konečný_repro zdarma
  Další fotky
  Mime Mission - 0_Komická dvojice Umbilical Brothers_foto archiv Umbilical Brothers_repro zdarma


  Nepřehlédněte