Svatby se do konce února konají v Clam-Gallasově paláci

8.2.2023
Renata Říhová

Z důvodu rekonstrukce Staroměstské radnice probíhají až do 28. února svatby v Praze 1 v nádherném sále v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici. Interiér sálu nabízí působivou atmosféru, která ve spojení s krásnou akustikou nechá vyniknout výjimečnosti slavnostních chvil. Slavnostní sál se nachází ve 2. patře, výtah bohužel není k dispozici.

Clam-Gallasův palác na Starém Městě pražském patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Jeho rekonstrukce získala prvenství v prestižní soutěži Stavba roku 2022, a to hned ve dvou kategoriích: v jedné hodnotila odborná porota, v té druhé veřejnost.

Palác je jedním z vrcholných děl pražské barokní architektury a je skvělou ukázkou vrcholně barokního bydlení a způsobu života tehdejší aristokracie. Jedná se o rozlehlý stavební celek, tvořený v základě čtyřkřídlým barokním objektem kolem centrálního čtvercového nádvoří. K němu je připojen vstupní věžovitý rizalit v ose Karlovy ulice, schodištní věž při severovýchodním nároží a východní křídlo při zadních traktech domů, tvořících západní frontu Malého náměstí. Palácová plocha zahrnuje ještě tři menší dvory a nárožní zahradu. Monumentální vnější i vnitřní podoba paláce je dílem výstavby objektu v druhém a třetím desetiletí 18. století a dalších úprav na konci 18. a v 19. století.

Zdroj: MČ Praha 1


Témata:

Nepřehlédněte