Světový den UFO připomíná zvláštní úkazy. Patřily trosky nalezené před 71 lety mimozemšťanům?

2.7.2018
Lukáš Mucha

Nejdříve si řekněme, co přesně UFO znamená. Termín pochází z anglického Unidentified Flying Object – neidentifikovaný létající předmět. Označuje jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Častěji se ale uvádí, že se jedná o pozorování létajících talířů či velkých zvláštních objektů.

Záhadný případ z Nového Mexika

Světový den UFO nepřipadl na 2. července náhodou. Váže se k němu záhadný příběh z roku 1947, kdy farmář William Mac Bradel našel se svým synem na ranči v Novém Mexiku trosky objektu neznámého původu. Ještě předtím byl na obloze pozorován předmět ve tvaru disku, proto po farmářově ohlášení policie společně s armádou místo zabezpečila, trosky odvezla neznámo kam a snažila se celou věc utajit před sdělovacími prostředky. Avšak dlouhá léta poté se v novinách objevovaly nejrůznější články na základě výpovědí údajných svědků, kteří se podíleli na výzkumu vraku. Uváděli dokonce i nalezenou mrtvou posádku létajícího talíře. Dodnes není známo, co to přesně bylo, někteří armádní vědci se domnívají, že se jednalo o UFO.

Událost se stala námětem několika knih i filmů, avšak americká armáda prý celou záležitost popírá a prohlašuje ji za výmysl novinářů. Nejen ufologové jsou přesvědčeni, že skutečný příběh incidentu nebyl dosud veřejnosti vysvětlen a jde podle nich o utajovaný důkaz mimozemského života. Na základě této záhadné události však právě 2. červenec patří na seznam významných dnů.

FOTO: Světový den UFO

Světový den UFO - cetnici-ufoSvětový den UFO - ufo-new_jerseySvětový den UFO - Tenjo_Estatua_UFO

UFO u nás

V tehdejším Československu došlo údajně k největšímu kontaktu s UFO 12. července 1987 na Vranovské přehradě, kde vrtulník československé armády pronásledoval stříbrný předmět doutníkového tvaru o velikosti 10 – 15 metrů. Všechny zprávy o této události však pocházejí pouze z ústního podání účastníků incidentu a oficiálně nebyly nikdy potvrzeny.

Filmové sci-fi, které předpověděly naši budoucnost

Známe 5 sci-fi filmů, které předpověděly naši budoucnost. Za jak dlouho budeme mít létající auta?

První Světový den UFO

Pozorování neidentifikovatelných létajících objektů jsou hlášena prakticky denně z celého světa. Z těchto důvodů se v roce 2001 rozhodl Haktan Akdogan, předseda výzkumného střediska vesmírných věd Sirius, že vyhlásí první světový den UFO. Podle jeho plánů by se měl stát mimo jiné součástí kampaně, která přiměje světové vlády zveřejnit utajované dokumenty o UFO.

Jeho představou je, že by měli lidé v tento den pokojně demonstrovat, sledovat oblohu a věnovat se diskuzím a přednáškám na téma UFO. Objevit by se měly i zmínky v médiích. Lidstvo má prý konečně pochopit, že mimozemský život je realita – nejen námět vědeckofantastických filmů a literatury.Nepřehlédněte