Tábor bude zastupovat Marek Slabý. Chce skloubit práci ředitele záchranné služby a senátora

2.10.2022
Simona Knotková

Senátorem ve volebním obvodu Tábor bude Marek Slabý (TOP 09). Ve 2. kole senátních voleb získal 53,47 procenta hlasů. Druhý Jaroslav Větrovský (Jihočeši 2012) dostal 46,52 procenta hlasů. Druhého kola voleb se zúčastnilo 18 procent voličů, v prvním před týdnem hlasovalo 44,39 procenta.

„Ten souboj byl tak těžký, že jsem ani nesledoval technické náležitosti. To znamená, co a kdy mě čeká a kdy a kam budu muset jít,“ řekl Slabý. V 1. kole získal Slabý 30 procent hlasů, druhý Větrovský 22,67 procenta hlasů. V obvodu Tábor usilovalo letos o senátorský post devět kandidátů.

Slabý řekl, že v horní komoře Parlamentu ČR se chce věnovat především zdravotnictví, sociální oblasti a krizovému řízení. „Teď zrovna jsem připomínkoval dva zákony a hádal jsem se s ministerstvem práce a sociálních věcí, takže jsem rád, že budu moc číst tu legislativu z první ruky a budu mít možnost se k ní skutečně vyjádřit,“ uvedl Slabý.

Dodal, že stále platí, že chce zkusit zkombinovat práci ředitele záchranné služby a pozici senátora. Pokud by ale zjistil, že se nelze plně věnovat oběma oborům, funkce ředitele by se vzdal. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem voličům, kteří se uvolili přijít. Moc se na práci v senátu těším,“ řekl Slabý.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte