• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Drsná procházka pražským podsvětím. Kolik tisíc se dá vyžebrat na Karlově mostě?

  24.3.2018
  Redakce
  Další fotky

  Sexuální služby, drogy, alkohol i vraždy. To jsou věci, o kterých jste si mysleli, že se dějí jen v amerických thrillerech. Ale tohle se děje v pražských ulicích, aniž byste to registrovali. Bývalý bezdomovec Karim vám na vlastní oči ukáže, kde a kdy se tyto věci v Praze dějí.

  Spousta Pražáků ani neví, že jejich město nějaké podsvětí má. Bývalý bezdomovec, narkoman a prostitut Karim vás tímto podsvětím provede za pomoci projektu Pragulic. Celá prohlídka je velice naučná. Karim může díky své image působit jako naprostý blázen, nicméně je to chytrý, uvědomělý a vzdělaný člověk.

  Magická Praha. Je pověst o Golemovi reálná? A proč stojí v chrámu sv. Jiří socha s vyhřezlými vnitřnostmi?

  Prohlídka s extravagantním průvodcem

  Celá prohlídka začíná na pražském Hlaváku. Odchytne si vás tam chlápek, ke kterému by jste se normálně nejradši nepřiblížili. Právě on vás osloví a zapíše si vás do svého telefonu. Poté, co se shromáždí celá skupina, začne  pouť pražským podsvětím.

  Karim nesnáší, když mu někdo skáče do řeči. Sice to neřekne nahlas, ale dá vám to tónem hlasu najevo. On je váš ochránce, váš pán, váš pastýř. Prozradí vám informace, které si ani nepředstavíte. Mrazivé příběhy jsou pro něj naprosto všední a tak je i podává. Po velkou část prohlídky, která trvá od půl osmé do brzkých ranních hodin, budete mít pant na zemi.

  Praha na začátku devadesátek: Rozjížděli to Stouni, vznikaly legendární kluby a připojili jsme se oficiálně na internet

  Informace, které se jinde nedozvíte a mrazí z nich

  Dozvíte se spoustu zajímavých věcí o místech, která v Praze denně navštěvujete nebo kolem nich pouze procházíte. Kde se dají sehnat drogy, alkohol, sexuální služby nejpestřejšího typu. Koloběh ulice a osud bezdomovců je dost krutý. Na ulici nedokáže přežít někdo bez důvěry ostatních bezdomovců. Dokonce mezi nimi funguje jakási pošta prostřednictvím kontejnerů. Tzv. „Interkontyshop“ – v překladu internacionální kontejner shop. Mnozí bezdomovci měli to štěstí a našli tu šaty, nábytek, šperky, mobily v hodnotě několika desítek tisíc.

  Karim vás zavede i do café Louvre, kde se v minulém století v mezipatře prodávaly malé holčičky jako sexuální zboží. Dnes je tam prestižní restaurace. Ve foyer najdete mapu Prahy, na které vám váš průvodce ukáže oblasti, které jsou pod vlivem mafie. Mimo jiné vám ukáže, kde se vaří prvotřídní drogy a dá vám návod, jak se k nim můžete dostat.

  Sexuální služby jsou moderním otroctvím. A Karim v něm nějakou dobu pracoval. Z koloběhu zlámaných rukou a žeber se dostal až „díky“ nakažení virem HIV. Kluby, ve kterých takovéto služby naleznete, jsou rozesety po celé Praze. Dokonce i leckterý český politik takový podnik navštíví. Pár vybraných politiků se dokonce nechává eskortovat společnicemi/spo­lečníky přímo z Hradu. Karim mimo jiné vypráví také otřesné historky o jednom z bývalých prezidentů ČR, které ani nemůžeme citovat.

  Tajemství krvavé Ameriky: Jde o sebevraždy nebo nešťastné nehody?

  Na ulici skončil jako nezletilý

  Mimo tyto otřesné informace o dění v pražských ulicích se dozvíte celou škálu historických informací. Kde žil první prezident České republiky ví snad každý. Ale o dost méně z nás ví, odkud se do jeho oken koukali estébáci. Karim má Prahu v malíku. Každé zákoutí zná dost dobře a na každé ulici vám řekne, kde by se vyspal, kam by si zašel pro jídlo a nebo kde by vykonal ranní hygienu s toaletou. Ještě aby ne, na ulici byl od čtrnácti let.

  Prohlídka s Karimem necílí na to vás donutit, abyste se v noci báli chodit například po Václaváku. To je druhořadý pasivní efekt. Karim chce lidem primárně ukázat, jak na ulici přežít, protože podle jeho slov se to může stát každému. Chce poukázat i na to, že není bezdomovec jako bezdomovec. Jeden vyplácí mafii tím, co si nakrade nebo vyžebrá, druhý jim dodává informace a ten třetí si žebráním na Karlově mostě vydělá čtyřku denně.

  FOTO: Pražské podsvětí – Karim

  Pražské podsvětí – Karim - Peníze – foto ACPražské podsvětí – Karim - KarimPražské podsvětí – Karim - KarimPražské podsvětí – Karim - Karim1Pražské podsvětí – Karim - Karim2
  Další fotky
  Pražské podsvětí – Karim - karim3Pražské podsvětí – Karim - Karim4Pražské podsvětí – Karim - Karim5Pražské podsvětí – Karim - Karim6Pražské podsvětí – Karim - Karim7Pražské podsvětí – Karim - Karim

  Za celou prohlídku ujdete krásných deset kilometrů a dostanete nálož informací, se kterými se budete ještě dlouho vyrovnávat. Pak už se na ulice Prahy nebudete nikdy dívat stejně.

  Příběh tajemného Péráka: Postrach esesáků nebo žen?

   


  Témata:

  Nepřehlédněte