Televize jako zabiják vztahů? Je to přesně naopak, tvrdí vědci

18.11.2018
Filip

Spánek není pro mimina. Lidem, kteří pravidelně ponocují, hrozí deprese a cukrovka

Je pro vás pár trávící každý večer koukáním do televize na hloupé seriály symbolem konce vztahu? Pravda, jakákoliv jiná aktivita by mohla být více vzrušující. Výzkumy však naznačují, že to může být i dobrá věc.

Studie v roce 2016 se zeptala 259 vysokoškoláků na detaily jejich vztahu. Každého sledovali po dobu 16 měsíců. Byli dotazováni na dva odlišné rysy jejich vztahu.

Známe 4 nejextrémnější místa Ameriky. Troufli byste si do Údolí smrti?

Za prvé: Jak často se věnujete různým formám sdělovacích prostředků, tedy četbě a televizi?

A za druhé: Kolik přátel máte společných?

Na závěr měli stručně popsat a zhodnotit svůj vztah.

Možná není překvapující, že páry s nejsilnějšími vztahy byly ty, které měli spoustu společných přátel a které se hojně oddávali společnému sledování televize nebo čtení knih.

Známe 4 nejextrémnější místa Ameriky. Troufli byste si do Údolí smrti?

Společenské aktivity, a to právě včetně sledování televize, zlepšují kvalitu našich vztahů. Velkým překvapením však bylo zjištění, že sdílení médií mělo více pozitivní vliv na páry, které mnoho přátel nesdíleli.

V moha případech mohou média fungovat jako takové pouto u vztahů na dálku. Cítíte spojení, když víte, že i vaše druhá polovička se dívá na stejný film a prožívá stejné emoce jako vy.

Příště tedy až budete mít výčitky, že váš společný večer trávíte sledováním televize, nemusíte. Vzpomeňte si, že média vztahy utužují a co víc, třeba vás správně vybraný film sblíží mnohem více než cokoliv jiného.

Zlatá krev. Vzácným typem krve disponuje pouze 43 lidí na světěNepřehlédněte