• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Tento týden najdete v Praze klubovou klasiku: Krausberry, Olina Nejezchlebu nebo Bílou nemoc

  1.10.2019
  Fefík
  Další fotky

  Muzikantský svět zarmoutila v minulých dnech smutná zpráva, ve věku 72 let zemřel zpěvák a muzikant Jindra Vobořil. Hrál s The Cardinals, Bacily nebo ParadeMarche, účinkoval v muzikálech.

  Úterý 1. října

  Ale svět se točí dál a muzika taky. V Malostranské besedě dnes hraje Bílá nemoc a v Balbínce Vanua 2.

  Středa 2. října

  Balbínku ve středu navštíví duo písničkářů Kaiser – Vokatá, ve vinohradském klubu
  U vodárny bude zase rokenrol, konkrétně Pepa Pilař.

  Čtvrtek 3. října

  Slíbili jsme Olina Nejezchlebu, ten se tedy předvede ve čtvrtek se skupinou KyBaBu.

  A v břevnovském Kaštanu zahrají Jarabáci, nekonvenční hudební trio – dvě violončela s trumpetou a tu a tam i dalšími nástroji.

  Pátek 4. října

  A slíbili jsme i Krausberry. Frontman Martin Kraus opustí svoji chalupu a přijede do Prahy – do Malostranské besedy.

  Kaštan v pátek prověří Majerovy brzdové tabulky – nebo to bude obráceně? Ve Vagonu to bude k tanci – hraje Brutus – a na Slamníku to bude Mazec.

  Jana Koubková oslaví jubileum výstavou. Uvádí ji pražský Palác YMCA

  Sobota 5. října

  V Balbínce se uskuteční narozeninový koncert, leč oslavenec už není bohužel s námi. K třiaosmdesátinám Václava Havla zahrají Sváťa Karásek, Karel Vepřek, Vladimír Merta, Jarda Hutka a ve zkratce SBK tuším Sbor břežanských kastrátů.

  I Vagonu budou narozky, ale tentokrát sedmé. Slaví hudební portál Rockový svět: přichystal pro své příznivce koncert, na kterém vystoupí hned tři špičkové kapely. Osvědčení Janovec & Čilimník z Ronova nad Doubravou, ze Slaného přijede mladá ambiciózní parta The Bladderstones a celý večer zakončí legenda československého bigbítu Energit, která se na naší scéně pohybuje už od roku 1973.
  Narozeninový koncert uspořádal Rockový svět poprvé v roce 2106. „Tenkrát šlo o spontánní nápad, jehož hlavním smyslem bylo představit pražskému publiku výbornou kapelu Janovec & Čilimník, která málokdy opouští hranice východočeského regionu,“ řekl zakladatel a editor portálu Luboš Hnát. I tehdy se hrálo ve Vagonu. „Energit považuju za naši nejlepší bluesrockovou skupinu. Je pro mě tedy velkou ctí, že přijala pozvání a zahraje na letošní oslavě,“ vysvětlil šestačtyřicetiletý nadšenec, který se coby novinářský samouk prosadil v nemalé konkurenci rockově zaměřených webovek.

  A koho nepozvali na narozky, může se potěšit v Kaštanu s Českou Disharmonií nebo v areálu Nuselského pivovaru. Na minifestivalu minipivovarů v sedm zahraje Garage s Tony Ducháčkem, kterého ve tři čtvrtě na devět vystřídá David Kraus and Band. A taková místopisná zajímavost – víte, že část někdejšího Nuselského pivovaru ležela na území Královských Vinohradů?

  Neděle 6. října

  Rockový Dr. Max opět v Besedě a jako host si přijde zahrát famózní saxofonista Vláďa Saxman Drtina. A v Balbínce Lakuna.
  Tak co, zlákáme vás?

  FOTO: Pražské hudební kluby 1. – 6. října

  Pražské hudební kluby 1. – 6. října - 1 bílá nemocPražské hudební kluby 1. – 6. října - 2 vobořilPražské hudební kluby 1. – 6. října - 3 kaiser lábus+Pražské hudební kluby 1. – 6. října - 3 krausPražské hudební kluby 1. – 6. října - 4 vanua face
  Další fotky
  Pražské hudební kluby 1. – 6. října - 6 rs_bannerPražské hudební kluby 1. – 6. října - 7 ducháček kraus davidPražské hudební kluby 1. – 6. října - 0 ája dragoun


  Nepřehlédněte