TO MI HLAVA NEBERE: Koks v řiti!

27.6.2022
Jitka Kačánová

Z policejních odposlechů v kauze Dozimetr jsme se dozvěděli o originální technice braní kokainu, kdy si ho místo nosem „šňupnete“ konečníkem. „No jo, sliznice jako sliznice,“ pokývala nad touto informací moudře hlavou světaznalá kolegyně. A to přitom není ten největší bizár celé Hlubučkovy kauzy.

Máme tu nesvéprávného kumpána jednoho z největšího českých kriminálníků Krejčíře v čele zločinecké skupiny v nejvyšších patrech magistrátu. Dnes již bývalého ministra školství Gazdíka, který si zaboha nemohl vzpomenout, s kým že to byl na dovolené. Šifrované telefony, konspirační byty, mnohamilionové úplatky a desátky. A také masivní únik policejních informací do médií jen pár hodin po zahájení zatýkaní. Ředitel pošty se o svém vyhazovu dozvěděl z televize a zakymácela se i další strana – TOP 09. Ministr vnitra, který na informace o nekalostech na magistrátu od Hany Marvanové nereagoval, jak měl, se ale ve funkci drží dál.

Na celém mafiánském skandálu je ale nejděsivější smrt Petra Adama, jednoho z obviněných. Na něho toho totiž měla policie nejvíc. Jedna z vyšetřovacích verzí tvrdí, že spáchal sebevraždu. Mohl být ovšem také odstraněn, aby nemohl kriminalistům prozradit, kam až chapadla korupční chobotnice skutečně sahají. V tom případě jsme ale v úplně stejném místě jako ten kokain. A sakra hluboko!


Témata:

Nepřehlédněte