TO MI HLAVA NEBERE: Náhoda, nebo záměr?

19.8.2022
Jitka Kačánová

Někdy se člověk nestačí divit, co všechno se mu dokáže v hlavě urodit. Jako například, když zahlédne na ulici skauty z celého světa, jak se tam dobrovolně věnují úklidu. Jenže nejdřív ho nenapadne, že to jsou skauti, protože první, co uvidí, je náramek s korálky v barvách duhy na ruce jednoho z nich. Takže si řekne: No jasně, gay pride, a jde si dál po svých.

Pak si ale všimne, že to jsou spíš děti než dospělí a že mají kolem krku zelené skautské šátky. A dojde mu, že to jsou přece skauti, co do Prahy přijeli na své setkání pod názvem Jamboree, což je složenina ze svahilského přátelského pozdravu jambo a slova corroboree pocházejícího z domorodých australských jazyků, které znamená „slavnostní setkání“. Jenže v hlavě už mu zůstal i ten Prague Pride, na který si díky té duze vzpomněl. A najednou se mu v ní ty dvě věci tak zvláštně propojí.

Do toho myslí probleskne zpráva z roku 2020 o tom, že americký Skaut oznámil bankrot, aby mohl odškodnit tisíce obětí sexuálních predátorů z jeho řad. Vzpomínka na dva moravské skautské vedoucí, kteří společně zneužili 39 chlapců. I zvěsti o tom, že autor legendárních Rychlých šípů Jaroslav Foglar byl údajně pedofil. A motůrek v hlavě jede dál a přimíchá do toho parafiliky – vyznavače sexuality v naší kultuře nepřijatelné, například právě pedofily. I ti jsou totiž součástí Prague Pride.

„A už dost! To snad nemyslíš vážně?!“ Ty myšlenky v hlavě je nutné okamžitě zastavit. Protože jinak pak automaticky naskočí otázka, zda je spojení těchto dvou akcí na jednom místě a v jeden čas náhoda, nebo záměr. A to už je i na mě trošku moc!


Témata:

Nepřehlédněte