TO MI HLAVA NEBERE: Nebudete mít nic!

5.8.2022
Jitka Kačánová

Konspirační teoretici straší s velkým resetem, který na nás teď prý globální světovláda chystá. Její heslo, kterým svůj údajný plán shrnuje, má znít: „Nebudete mít nic a ještě se vám to bude líbit!“

Říkají, že kvůli záměrně vyvolané ekonomické krizi nejdříve plošným zavíráním podniků během covidu a teď kvůli současné inflaci většina lidí zchudne natolik, že si nebudou moci dovolit vlastní bydlení. Byty skoupí různé nadnárodní fondy, které jim je pak budou pronajímat za – jak jinak – tržní ceny. Jenom letos mají například nájmy do konce roku poskočit minimálně o patnáct procent.

Také říkají, že ani automobily nebudou pro všechny. Samozřejmě, že kvůli jejich výrobní ceně, ale také i kvůli cenám elektřiny, kterou si teď kupujeme z Německa za více než desetinásobek její výrobní ceny tady v Česku. A jíst se prý pak budou brouci a cvrčci, protože jejich výrobní náklady jsou velmi malé a také „neprdí“ tolik jako třeba krávy, čímž ta nebohá zvířata tuze škodí klimatu.

Abychom to přežili, dá nám ale vláda laskavě základní příjem, podmíněný poslušností systému. Budeme tak v jak jednom velkém digitálním internátu, kde budeme muset vzorně poslouchat vychovatele a vychovatelky. Jinak bude zle!

Děsivá představa, viďte? Ještě, že to není pravda!


Témata:

Nepřehlédněte