To mi hlava nebere: Z bláta do louže!

22.1.2023
Jitka Kačánová

Kvůli druhému kolu prezidenstké volby se s nebývalou intenzitou protínají sociální bubliny těch, které jinak oddělují hluboké příkopy.

Na internetu i v osobním kontaktu se vzájemně „mlátí“ argumenty, kdo musí být novým českým prezidentem, a kdo naopak v žádném případě nesmí.

Celé to přitom často postrádá elementární logiku. Pacifista brojí za generála, protože o Babišovi mu jakýsi šaman kdysi řekl, že snad ani není lidská entita.

Z alternativních bijců proti rouškám jsou teď naopak zapálení Babišovci, protože chtějí mír a skálopevně věří, že právě Babiš jim ho zajistí. Jako by přitom zapomněli na uzávěry mezi okresy, zavřené hospody nebo mikromanagement jednoho z kandidátů během covidu.

A striktním antikomunistům najednou nevadí, že Pavel byl nejenom členem strany, ale dokonce předsedou základní organizace KSČ na pracovišti. To přece nedělal jen proto, aby se děti dostaly na školu? To už vyžadovalo určitou míru přesvědčení. A nevadí jim ani minulost rozvědčíka připravujicího se na práci v ideologicky nepřátelských zemích?

Stejně jako druhé straně neustále se vynořující kostlivec Babišovy spolupráce s StB, který na něj čas od času vykoukne ze skříně?

Vážně vám přijde jeden kandidát o tolik lepší než ten druhý?

Nebo jste nakonec docela rádi, že vzhledem k prezidentským pravomocem zas o tolik nejde?Nepřehlédněte