Tragický požár připravil rodiny o domov. Strakonice poskytnou náhradní bydlení

4.3.2021
Redakce

Hned v den požáru poskytlo město rodinám ubytování. „Dvě rodiny využily náhradní ubytování, zbývající lidé odešli ke svým příbuzným. Na středečním jednání rada města upřednostnila v přidělování bytů požárem postižené rodiny, kterým byly předány klíče od náhradního bydlení,“ uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Rodiny budou po nezbytně nutnou dobu žít v náhradních bytech, které měli jinak dostat řádní žadatelé. Město zároveň připraví rodinám nové bydlení v lokalitě Bažantnice, budou se tam moci nastěhovat do měsíce.

Jak a z čeho stavět a další protipožární opatření. Důkladná reforma Marie Terezie byla nutná

Radnice nabídla rodinám i potraviny, hygienické potřeby, ložní prádlo a oblečení. Pracovnice sociálního odboru také zjistily, jaká je možná podpora od úřadu práce pro lidi postižené živelnou pohromou.

Požár vypukl 2. března v bytovém domě v části Habeš v ulici V Ráji. Podle hasičů začal zřejmě mezi balkonem a koupelnou a rozšířil se na střechu. Vznikla škoda 500 tisíc Kč, hasiči uchránili majetek za čtyři miliony. Nikdo ze 30 obyvatel domu se nezranil. Příčinu hasiči vyšetřují.

adp/ČTKNepřehlédněte