Třetí Líšeň se souboje s Vyškovem nedočkala. Odloženo!

27.11.2021
Táňa Pikartová

Fotbalové derby, oslovující fanoušky přinejmenším v regionu mezi Brnem a Vyškovem, dnešní zápas Fortuna národní ligy mezi SK Líšeň 2019 a MFK Vyškov se nekoná.

Kvůli mokrému sněhu se na trávníku v Líšni dnes fotbal hrát nedal. Fanouškům obou táborů odložení zápasu, na kterém se shodli zástupci obou mužstev, tuto informaci sdělil tiskový mluvčí Líšně Milan Vlašic.

Podle hostů z Vyškova přitom mělo jít o utkání, které „nemělo favorita.“ Ačkoliv v tabulce před soubojem figurovala Líšeň na 3. a Vyškov, čerstvě zpražený doma porážkou od Třince (1:4), na 12. pozici.

„Máme velkou marodku, ale hlavně proti Třineckým ti naši, na které jsme spoléhali, nenechali na hříšti to, co jsme od nich čekali, za co byli předtím chváleni,“ glosoval trenér Vyškova Jan Trousil. A tak očekával, že právě dnes přinese nový pohovor s hráči žádoucí efekt. Vyškov chce v tabulce F:NL co nejdřív přeskočit aspoň Ústí, které je zatím o bod výš, utéct Příbrami, chvostu soutěže.

Líšeň v minulém kole ztratila body s béčkem pražské Sparty. Dnes měla velkou šanci přinejmenším upevnit třetí příčku, neztratit kontakt se Spartou a dohled k vedoucí Zbrojovce Brno. Nový termín zápasu zatím stanoven není.

Paradoxem, že ve Fortuna:Národní lize se dnes nakonec nehraje ani zápas Opavy proti Zbrojovce Brn. Ačkoliv exprvoligoví Slezané mají stadión s vyhřívaným trávníkem. Ohřev zřejmě nestačí, vedle fotbalového hříště v Opavě leží asi 15 cm něhu, a na vyhřívaném trávníku nyní jen 8 cm.

Další dnešní odložené zápasy fotbalové F:NL: Chrudim–Vlašim, Prostějov–Sparta B. V pátek se kvůli koronaviru nekonal ani zápas Jihlava–Ústí nad Labem.
Utkání Žižkov–Varnsdorf se hraje v neděli 28. 11. 2021.

Odehraná utkání posledního podzimního kola: dopoledne Dukla Praha–Třinec 0:0, odpoledne Táborsko–Příbram 2:3.

 Nepřehlédněte