• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Účastí na květnovém Policejním pochodu v Brdech podpoříte Nadaci policistů a hasičů

  26.1.2018
  Bohumil Brejžek

  V minulých dnech byla zahájena registrace na Policejní pochod oblastí Brd. Přestože název pochodu nese označení „policejní“, je pochod otevřený všem, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým.

  Příbram představuje slavné rodáky a osobnosti moderním způsobem: Na Facebooku a Instagramu

  Pochod organizuje Policejní klub Příbram ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů. Vzhledem k účelu pochodu je účast zpoplatněná, přičemž výše startovného je odstupňována. 200 Kč zaplatí děti, dospělí pak od 300 do 800 Kč, přičemž za nejvyšší VIP startovné mají nárok i na pamětní medaili a tričko.

  Občany Mníšku pod Brdy trápí hluk z dálnice. Město usiluje o protihlukovou směnu

  Nadace policistů a hasičů zmírňuje následky

  Policisté a hasiči denně nasazují své životy a spěchají tam, odkud ostatní utíkají. Mnozí z nás znají příběhy, kdy tito odvážní lidé již nejsou mezi námi a nemohou se postarat o svou rodinu, kterou zde zanechali, nebo kdy se musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, jež utrpěli při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd. Řada jmen a smutných příběhů je téměř nekonečná. Jedno mají ale společné: Zemřeli, aby ostatní mohli žít.

  Nadace policistů a hasičů pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Dále nadace pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postižení následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

  Policisté loni v Brdech zasahovali méně než v předchozích letech

  Letošní pochod se rozšiřuje

  Pochod bude mít tři trasy – dlouhou, krátkou a kočárkovou, pro něž se rozhodnete podle své fyzické zdatnosti. Dlouhá trasa v délce 29 kilometrů provede odkazy na vojenskou historii Brd, jako bývalé letiště či Jordán, a povede také okolo „pohádkové“ lovecké chaty Carvánka. Na trase nastoupáte 721 metrů a budete mít možnost nahlédnout nejen do vojenské historie Brd. Trasa je náročnější, zcela nevhodná pro kočárky.

  FOTO: Policejní pochod Brdy

  Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 4Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 3Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 10Policejní pochod Brdy - Policejní pochod Brdy 9

  Krátká trasa povede krásnou přírodou a nabídne úchvatný výhled na historické hornické město Příbram a jeho okolí. Na trase nastoupáte 362 metrů. V první třetině trasy budete stoupat, ve druhé třetině jen velmi pozvolna klesat a stoupat a v poslední třetině už jen klesat až do cíle. Zhruba třetina trasy vede po asfaltových cestách. Trasa je ve dvou částech s kočárky zcela nesjízdná.

  Kočárková trasa v délce 11 kilometrů je novinkou letošního pochodu. Jak název napovídá, je sjízdná i s kočárky, není však na ní nárok na pamětní medaili. Na trase nastoupáte pouhých 279 metrů. Prvních zhruba 5 kilometrů je do kopce, zbytek trasy pak již pouze z kopce. Cesty jsou zpevněné, z větší části asfaltové. Trasa sama o sobě nabídne příjemnou, ne tolik náročnou, procházku přírodou.

  Zámek v Mníšku pod Brdy si můžete prohlédnout i během zimy. Láká na období První republiky

  Pospěšte si s registrací, počet míst je omezen

  Samotný pochod se uskuteční 19. května a start i cíl je na parkovišti u fotbalového hřiště v Obecnici. Prezentace účastníků bude od 7 do 10 hodin, předpokládaný návrat do cíle je nejpozději v 18 hodin. Ale pozor, kapacita letošního ročníku je omezena na pouhých sedm set účastníků a již dnes se plní spokojenými účastníky předchozích ročníků.

  Zaběhejte si zimní Litní a Zámeckým parkem. Závod patří k Brdskému běžeckému poháru

     Nepřehlédněte