• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Zaběhejte si zimní Litní a Zámeckým parkem. Závod patří k Brdskému běžeckému poháru

  22.1.2018
  Martina Cimpová

  V sobotu 20.1. se v Litni běžel 6 ročník smíšeného běžeckého závodu Zimní běh Litní a zámeckým parkem. Koná se pravidelně třetí lednovou sobotu v Litni na berounsku. Tento závod nabízí běhání celé rodině a je určen pro širokou veřejnost.

  Kousek od Prahy byl koncentrák s horší pověstí než měl Buchenwald. Najdete ho v obci Hradištko

  Třetí a definitivní verze

  Závod prošel během své historie několika změnami trasy. Podle organizátora závodu Standy Krtka je letošní trať již třetí verzí, která je tentokráte ovšem už definitivní. V minulosti musela být trať řešena provizorně, nebylo možné běhat parkem, neboť v něm probíhaly zahradnické a udržovací práce. Ty jsou letos již dokončeny a park se stal konečně běžcům dostupný. Hlavní okruh se běží od Zámeckého parku k rybníku Obora, přes Dolní Vlence a dále Ženíškovou ulicí zpět do liteňského Zámeckého parku.

  FOTO: Zimní běh Litní a zámeckým parkem

  Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1140023Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1130999Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1140015Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1140010Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1130985
  Další fotky
  Zimní běh Litní a zámeckým parkem - P1130995

  Vítěze dělily vteřiny

  Závod je součástí Brdského běžeckého poháru. Závodí se v několika kategoriích rozdělených podle věku, každá kategorie má stanovenu odlišnou délku trati podle předpokládané fyzické zdatnosti závodníků. Děti do tří let běží 50 m, 4-5leté 100 m, a 6-7leté 310 m, 8-9leté 600 m, pro dorostenecké kategorie je velký okruh 1385 m. Délka hlavního závodu pro dospělé činí 7,5 km. Ve finále šlo doslova o vteřiny. Vítězem hlavního závodu se letos stal Roman Bonk s časem 00:26:53, druhý byl Lukáš Pazdera a časem 00:26:57 a třetí byl Jan Šneberger s časem 00:27:01.

  V Brdech na běžky jen na vlastní nebepečí

  Běh pro zdraví se určuje slosováním

  Speciální součástí závodu je tzv. Běh pro zdraví v délce 3780 m. Podle organizátora jej běží netrénovaní účastníci a vyhrát může kdokoliv, vítěz se totiž určuje losováním. „Je to proto, že někteří běžci šli i do tohoto závodu a sebrali všechny ceny, takže nyní je to loterie. Tady nejde o vítězství, ale o to se zúčastnit a vyzkoušet svou kondičku,“ vysvětlil Standa Krtek.

  Občany Mníšku pod Brdy trápí hluk z dálnice. Město usiluje o protihlukovou směnu

     Nepřehlédněte