Učitelka přilepila chlapci roušku na obličej. Vyhoďte ji, vyzývají rozčílení rodiče

21.1.2022
Simona Knotková

Na sociálních sítích se rozšířila fotografie z pensylvanské základky, na které učitelka jednomu ze svých žáků přilepuje páskou roušku na obličej. Virální příspěvek pobouřil nejenom rodiče.

„Ať už nošení roušek podporujete nebo ne, doufám, že se všichni shodneme na tom, že lepit je na tváře dětí překračuje mez,“ stojí v příspěvku, který se objevil ve facebookové skupině North Penn Stronger Together. Snímek pořízený na základní škole Pennfield Middle School v Hatfieldu zachycuje chlapce a jeho učitelku, která mu roušku přilepuje páskou na obličej.

Vystrašeného autistického chlapce donutili podstoupit test. Letecká společnost Ryanair se teď omlouvá

Po vlně pobouření, kterou fotografie vzedmula mezi veřejností, se k celé situaci vyjádřili zástupci školy. „Po bezprostředním vyšetřování bylo zjištěno, že ačkoliv se jednalo o ojedinělý incident, jehož úmyslem nebylo druhému uškodit, chování učitelky bylo naprosto nevhodné a nepřijatelné bez ohledu na kontext,“ uvedli ve svém prohlášení.

Není jasné, zda byla žena za své počínaní disciplinárně potrestána.

Do médií se ozvala také matka zobrazeného chlapce, která dle svých slov momentálně zažívá tu nejhorší noční můru. Nelíbí se jí, že snímek jejího syna se rozšířil do mnoha médií a vytvořil obří kauzu.

„Určití jedinci měli pocit, že by záležitost měli vzít do vlastních rukou, včetně kontaktování místních autorit a šíření fotografie mého syna do různých médií. I když si vážím toho, že rodiče i skupiny lidí nás brání, celá situace se nafoukla do něčeho, čemu jsem se chtěla vyhnout,“ sdělila.

Zdroj: New York PostNepřehlédněte