• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Ukradl z vily luxusní věci za osm milionů, na lup vyjížděl zpoza hranic

    22.8.2023

    Luxusní hodinky, šperky a finanční hotovost, to byla kořist za bezmála osm a půl milionu korun, kterou si neznámý pachatel vloupání z loňského května odnesl s sebou. Na případu z Prahy 6 pracovala kriminálka více než rok. Pachateli se ale až dosud dařilo unikat.

    Detektivové tehdy zajistili všechny dostupné kamerové záznamy, na kterých byl neznámý maskovaný pachatel velmi dobře zachycen. Kriminalistický technik zajistil mnoho vzorků genetického materiálu z místa činu. „I přes veškerou snahu za využití všech operativně pátracích prostředků, se neznámému muži dařilo dlouhou dobu unikat,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

    Ani srovnání odebraných vzorků v policejních systémech nepřineslo žádný výsledek. První chybu udělal pachatel při vloupání v Plzni. „Kolegové z Plzně vyhodnotili vzorky z jiného vloupání v jejich kraji. Pražští kriminalisté tak získali další důležité poznatky, díky kterým dokázali stanovit možného podezřelého,“ dodal Hrdina. To už věděli že se jedná o cizince, další mezinárodní spoluprací i zjistili, jakým autem by se podezřelý muž mohl pohybovat.

    Po více než roce ale udělal podezřelý bytař chybu osudovou. „Přejel totiž přes naše státní hranice a neunikl pozornosti brněnských dopravních policistů. Ti jej na dálnici zastavili a okamžitě zkontaktovali pražské detektivy, kteří zajistili odebrání vzorků biologického materiálu. Ty pak brněnští technici bleskově vyhodnotili a výsledky ukázaly na shodu s oběma prošetřovanými případy,“ popsal mluvčí. Podezřelý muž byl na místě zadržen a poté převezen do Prahy, kde ho soudce poslal do vyšetřovací vazby. Obviněný pětatřicetiletý cizinec, může skončit až na osm let za mřížemi.

    Zdroj: PČR


    Témata:

    Nepřehlédněte