Psí unikát: Fenka francouzského buldočka má zelené štěně!

29.9.2022
Doris Drienová

Každý chovatel zvířat se zajisté raduje, když jeho svěřenkyně přivede na svět zdravá mláďata. Stejně tak se radoval i Mark Ruffin z americké Alabamy, majitel fenky francouzského buldočka, které se letos v září narodila štěňata. K Ruffinově radosti z nových přírůstků do smečky se ale brzy přidal i obrovský údiv: srst jednoho ze štěňat totiž má světle zelenou barvu!

Se zásilkou z Číny přijel i nezvaný osminohý návštěvník!

Ruffinova fenka Freya měla naplánovaný porod císařským řezem, když ale přišla její hodinka, podařilo se jí první dvě štěňata vrhnout přirozenou cestou. Třetí ze štěňat se ale bohužel narodilo mrtvé, takže Ruffin neváhal a s fenkou i dvěma živými štěňátky spěchal za veterinářem. Tam přišla na svět další štěňata.

Že má jedno štěňátko neobvyklou barvu si Ruffin všiml už na veterině. Upozornil na to lékaře a ten mu řekl, že je nejspíš jen špinavé. Když přijel s fenkou i jejími novorozenými potomky domů, snažil se nazelenalé štěňátko očistit, ale zvláštní barva nešla dolů. Zůstala mu i po několika dnech a Ruffin si uvědomil, že tohle není něco, co by se dalo umýt.

Vražedná surikata a inteligentní chapadlo: 10 šokujících zajímavostí o zvířatech, které vám ve škole neřekli!

 

Ruffinovi došlo, že štěně není špinavé, jak tvrdil veterinář, ale že jeho srst prostě má takhle neobvyklou barvu. Ke zvláštnímu zbarvení srsti prý u francouzských buldočků občas dochází. Vědci věří, že zelené zbarvení vznikne, když se zvířata, která mají světlý odstín srsti, dostanou do kontaktu se zeleným barvivem biliverdin, které se obvykle nachází ve žluči.

Fenka i štěňátka se mají čile k světu a Ruffin teď pro své unikátní zelené štěňátko vybírá jméno – zatím je nejžhavějším kandidátem dívčí jméno Chloe.

Zdroj: Daily StarNepřehlédněte