Ústecký kraj láká nové zdravotníky na byty

17.9.2021
Redakce

S nedostatkem lékařů, sester a dalšího personálu se dlouhodobě potýkají nemocnice na severu Čech. Zdravotnická zařízení nabízela v minulosti stipendia studentům lékařských fakult, kteří se zavázali pracovat v regionu. „Byty jsou další pobídkou. Máme signál, že by k nám lékaři přišli, pokud by měli kde bydlet,“ uvedl hejtman.

Kraj nyní vytipovává nemovitosti, které by bylo možné upravit na byty. Jednat bude s městy, kde má Krajská zdravotní nemocnice, o vhodných objektech, pozemcích či bytech. Obecní bytový fond je nicméně omezený, v posledních letech žádné z velkých severočeských měst byty nestavělo. „Počkám si na konkrétní podobu návrhu, obecně jsme se v minulosti shodovali, že je nutné zatraktivnit Ústecký kraj pro zdravotníky, proto jsem pro nápad rozpracovat,“ uvedl Ušák.

Vyčíslené zatím nejsou náklady na pořízení bytů. „“Intenzivně pracujeme na přípravě tohoto projektu. Měl by to být jeden z motivačních kroků,“ sdělila mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová. Vytipované jsou zatím dva objekty v Mostě, dva v Chomutově a jeden v Ústí nad Labem.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte