Děčín připravuje objekt pro lidi bez domova v karanténě

Město Děčín připravuje středisko pro lidi bez domova v karanténě. Od Správy státních hmotných rezerv si radnice bezplatně pronajala budovu, kde budou tito lidé umístěni. Objekt bude sloužit pro tyto účely celému okresu. Kapacita budovy je několik desítek lidí, řekl primátor Jaroslav Hrouda (ANO).

V budově v Krokově ulici se nyní připravují lůžka, město zajistí přívod vody do koupelen a na toalety, v případě nutnosti také topení. S provozem zařízení musí souhlasit hygienici.

„Naší prioritou je postarat se nejen o lidi bez domova, ale také chránit zdraví obyvatel našeho města,“ uvedl Hrouda. Do zařízení bude umístěn člověk bez přístřeší v případě, že bude vykazovat známky nákazy onemocnění COVID-19 a bude chtít strávit noc třeba v azylovém zařízení. „My nemůžeme podstoupit to obrovské riziko, že by takový člověk nakazil desítky lidí včetně našeho personálu, to bychom ochromili celou část této služby, a to si nemůžeme dovolit,“ uvedl Hrouda. „Toto opatření vnímáme jako ochranné opatření pro ostatní,“ zdůraznil primátor.

Nelze si věčně připomínat staré rány, proto mám dneska dobré vztahy i se svými bývalými láskami, říká zpěvačka Jitka Zelenková

Na přípravě střediska město spolupracuje s krajským úřadem, který zajišťuje základní vybavení, personál a vypracuje režim, v jakém bude zařízení fungovat. Do karanténního střediska patří podle krajského úřadu lidé bez domova, kterým hygienici nařídí karanténu, a to kvůli podezření na onemocnění nebo pro pozitivní test na COVID-19. V objektu se ještě pracuje. „Ale jakmile se objeví první takový člověk, můžeme budovu začít využívat,“ uvedl primátor.

Na přesun těchto lidí dohlédne městská policie. Děčínští strážníci rozdali bezdomovcům ochranné roušky, které ušila obyvatelka města.

Obdobná střediska jako v Děčíně vzniknou také v Ústí nad Labem a Mostě. Krizový štáb Ústeckého kraje v pátek projednal stav přípravy všech tří objektů. „Zařízení budou využita rovněž pro osoby vykázané policií z místa bydliště kvůli páchání přestupku,“ uvedl kraj v tiskové zprávě.

čtk

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
8.6.2021
Ústecký kraj se v srpnu opět pokusí prodat v dražbě nepotřebný majetek. Koupit lze soubor...
4.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.6.2021
S postcovidovým syndromem se pacienti léčí i řadu měsíců. Dýchací potíže, problémy s mobilitou a...
31.5.2021
Třičtvrtě milionový plat a odměny vyplatil Ústecký krajský úřad pod vedením hejtmana Jana Schillera /ANO/...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
20.5.2021
Július Rigo si za novodobé otrokářství ve Velké Británii a za další trestné činy odpyká...
14.5.2021
Případem tisíců ztracených předmětů z litoměřického muzea se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad...
13.5.2021
Včera v noci se čtveřice z Mostecka rozhodla ukrást dřevěného medvěda. Jejich pokus však překazil...
5.5.2021
Třináct českých boxerů a boxerek se představí na tradiční Velké ceně Ústí nad Labem, jejíž...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
Reklama