Děčín připravuje objekt pro lidi bez domova v karanténě

Město Děčín připravuje středisko pro lidi bez domova v karanténě. Od Správy státních hmotných rezerv si radnice bezplatně pronajala budovu, kde budou tito lidé umístěni. Objekt bude sloužit pro tyto účely celému okresu. Kapacita budovy je několik desítek lidí, řekl primátor Jaroslav Hrouda (ANO).

V budově v Krokově ulici se nyní připravují lůžka, město zajistí přívod vody do koupelen a na toalety, v případě nutnosti také topení. S provozem zařízení musí souhlasit hygienici.

„Naší prioritou je postarat se nejen o lidi bez domova, ale také chránit zdraví obyvatel našeho města,“ uvedl Hrouda. Do zařízení bude umístěn člověk bez přístřeší v případě, že bude vykazovat známky nákazy onemocnění COVID-19 a bude chtít strávit noc třeba v azylovém zařízení. „My nemůžeme podstoupit to obrovské riziko, že by takový člověk nakazil desítky lidí včetně našeho personálu, to bychom ochromili celou část této služby, a to si nemůžeme dovolit,“ uvedl Hrouda. „Toto opatření vnímáme jako ochranné opatření pro ostatní,“ zdůraznil primátor.

Nelze si věčně připomínat staré rány, proto mám dneska dobré vztahy i se svými bývalými láskami, říká zpěvačka Jitka Zelenková

Na přípravě střediska město spolupracuje s krajským úřadem, který zajišťuje základní vybavení, personál a vypracuje režim, v jakém bude zařízení fungovat. Do karanténního střediska patří podle krajského úřadu lidé bez domova, kterým hygienici nařídí karanténu, a to kvůli podezření na onemocnění nebo pro pozitivní test na COVID-19. V objektu se ještě pracuje. „Ale jakmile se objeví první takový člověk, můžeme budovu začít využívat,“ uvedl primátor.

Na přesun těchto lidí dohlédne městská policie. Děčínští strážníci rozdali bezdomovcům ochranné roušky, které ušila obyvatelka města.

Obdobná střediska jako v Děčíně vzniknou také v Ústí nad Labem a Mostě. Krizový štáb Ústeckého kraje v pátek projednal stav přípravy všech tří objektů. „Zařízení budou využita rovněž pro osoby vykázané policií z místa bydliště kvůli páchání přestupku,“ uvedl kraj v tiskové zprávě.

čtk

20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
19.11.2020
V Ústeckém kraji pomáhá v nemocnicích 40 vojáků. Příslušníci armády jsou také v sociálních zařízeních....
7.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
7.11.2020
Destinační agentura České Švýcarsko ve spolupráci s Ústeckým krajem a místními podnikateli připravuje kampaň na...
4.11.2020
V Hřensku na Děčínsku se modernizuje ochranné stání pro velká plavidla. Sloužit bude od příštího...
1.11.2020
Vyhlídka Hrádek, která patří mezi dominanty Varnsdorfu na Děčínsku, se od září opravuje. Po rekonstrukci...
23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
16.10.2020
Zoo v Děčíně se nachází na vrchu Pastýřská stěna, je obklopena lesoparkem. Svou rozlohou se...
7.10.2020
Policie obvinila ve Varnsdorfu na Děčínsku kvůli ovlivňování závěrečných zkoušek při získávání řidičského průkazu čtyři...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
Reklama