Útočník z Tišnova obviněn. Hrozí mu až 20 let kriminálu

12.10.2021
Jan Štoll

Šest lidí zranil útočník v pondělí večer v rodinném domě v Tišnově na Brněnsku. Muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu. Jihomoravští kriminalisté zadrženého útočníka obvinili. Požadují pro něj vazbu.

„Muže jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Hrozí mu až dvacetiletý trest odnětí svobody, případně trest výjimečný,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pachatel pod vlivem alkoholu ani drog. „Kriminalisté dají státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ dodal Šváb.

Mluvčí Chaloupka uvedl, že nešlo o náhodného, cizího člověka, s poškozenými byl podezřelý v příbuzenském vztahu. „Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ dodal Šváb.

Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny je po útoku ve vážném stavu muž a žena, řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, je podle její mluvčí Veroniky Plaché mimo ohrožení života a v zařízení je ještě se středně těžkými zraněními napadený muž. Dvě děti byly po útoku převezeny do Dětské nemocnici, Plachá uvedla, že jedno je hospitalizované a je ve stabilizovaném stavu, druhé lékaři z nemocnice propustili.

Starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno. „Je to politováníhodná událost. Přejeme všem zraněným, aby se brzy uzdravili,“ uvedl starosta.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19:00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

STO/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte