Víte, jak vypadal služební mercedes Alexandra Dubčeka? Na 150 aut a motorek se předvede v bohnické léčebně

24.4.2018
Fefík
Další fotky

„Jsem ráda, že Bohnice nepřijdou o svou každoroční přehlídku auto a moto veteránů. Po přestěhování Legend do Holešovic, tak mají lidé díky Grand Veteranu možnost vidět tyto silniční skvosty opět po roce Bohnicích,“ uvedla radní Prahy 8 pro kulturu Jana Solomonová, pod jejíž záštitou se akce koná.

V Praze existuje nejstarší fugující klub příznivců Harley-Davidson na světě, motorkáři chystají v létě oslavy

Lidé uvidí historické sanitky z televizního seriálu

Kromě osobních vozů se můžou návštěvníci těšit na defilé deseti kusů historických sanitek, včetně několik seriálových vozidel, a také sanitku vybavenou originální vlajkou s červeným křížem z roku 1968 a řidičem sanitky ze srpnových dní 68. roku.

FOTO: Veteráni

Veteráni - 2 pažout veteránVeteráni - 1 Grand-Veteran-281 -dubna-2018-Psychiatricka-nemocnice-BohniceVeteráni - 3 ZŠ Pouchov Prezidentský veterán v NTM.Veteráni - 4A žlutý květVeteráni - 4B žlutý květ
Další fotky
Veteráni - 4C žlutý květVeteráni - 5A po_1945 zzsVeteráni - 5B Historické vozy záchranky – Škody 1201 v roce 1960 zzsVeteráni - 6 – Vojenská technika.Veteráni - 7 min obrany Motorky Hradní stráže.

Fanoušci motorek jistě ocení motocykly Hradní stráže ze sbírky Pavla Krotila, včetně doprovodných strojů k modrému BMW 735 iL z kolony prezidenta Václava Havla. Divácky atraktivní budou i dvě jízdy pravidelnosti, při kterých budou svědky jízd 50 vozidel na tratí v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s komentovaným startem vozidel.

Lákání šikovných rukou

Na návštěvníky budou čekat tři stanoviště s ukázkami základních dílenských a rukodělných činností. Pro menší děti zde budou připraveny možnosti vyzkoušet si základní dovednosti jako zatloukání hřebíků, upevnění materiálu do svěráku a řezání pilkou, vlastní řezání, broušení, povrchová úprava. Pro starší děti bude připravena možnost vrtání, tváření kovu za studena nebo příprava části karoserie pod lak atd.

Čabajky v Praze začaly jezdit před 40 lety. Jakým autobusům a proč se tak říkalo?

Chybět nebude ani technika vojsk Varšavské smlouvy

Vedle veteránů budou poutavou a neobvyklou formou návštěvníkům přiblížena dvě „osmičková“ výročí: 100 let od vzniku Československa a 50 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy. Součástí programu bude několik kusů československé a invazní vojenské techniky a osobní vozidla z 60. let. Ústředním prostorem pro předvedení zmíněných představení bude náměstí před budovou ředitelství Psychiatrické nemocnice Bohnice uvnitř areálu v Praze Bohnicích. Vstupné je 250 korun, děti 150, děti do 120 centimetrů a senioři nad 70 let mají vstup zdarma.Nepřehlédněte