V Hustopečích vznikne nová obchodní zóna s Kauflandem

29.11.2021
Redakce

V průmyslové zóně u Brněnské ulice na severu Hustopečí na Břeclavsku se má v příštích dvou letech stavět obchodní zóna s prodejnou Kaufland a menšími obchody a se službami. Vyplývá to z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Na několika stech metrech na severu šestitisícového města umístí svůj obchod po Lidlu a Penny Marketu třetí řetězec. Investorem je pražská společnost Kutari. Obchodní a průmyslová zóna leží na rozhraní hustopečského a starovického katastru a postupně ukrajuje z krajiny nejkvalitnější zemědělskou půdu. Současný záměr potřebuje více než tři hektary. Na osmi hektarech starovického katastru se má stavět také průmyslová zóna Uniport. Měla vznikat již od roku 2018, ale uskutečnění záměru se posunulo.

Hustopečský Kaufland má zaujmout dvě třetiny plochy pro obchod, zbylá třetina připadne menším prodejnám a službám. Dohromady by mělo ve zdejších provozech pracovat 140 lidí. Parkoviště se předpokládá pro 240 aut. „V Hustopečích se nenachází obchodní centrum, které by nabízelo v jednom místě širší škálu maloobchodního zboží a služeb, a to i navzdory faktu, že se jedná o město s velkou kumulací obyvatelstva,“ uvádí se v dokumentu důvod pro stavbu.

Součástí stavby má být i samoobslužná myčka aut a také čistírna odpadních vod. Areál má napojení na dálnici D2, takže kamiony, které budou obchody zásobovat, by měly přijíždět výlučně po dálnici a vyhýbat se centru města.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte