V Praze 11 se v pátek otevřou dětská hřiště

23.4.2020
Martin Solar

Pobyt na hřištích ve správě radnice Jižního Města je tak povolen pouze s nasazenou pokrývkou úst a nosu. Lidé by měli dodržovat i dvoumetrové rozestupy mezi sebou a v případě, že kapacita a zaplněnost hřiště už nedovoluje zabezpečit doporučenou vzdálenost, na hřiště nevstupovat. Zároveň vedení Prahy 11 doporučilo lidem trávit volný čas s dětmi spíše ve volné přírodě. „Apelujeme na všechny, aby v rámci bezpečnosti své i svých dětí na dětská hřiště nechodili, pokud mají možnost být s dětmi raději ve volné přírodě. Hřiště raději nechte těm, kteří tuto možnost nemají,“ uvedla radnice.
Podle informací na webu Prahy 11 budou všechna opětovně otevřená hřiště dezinfikovaná a dezinfekce se bude opakovat i v následujících týdnech.
Sportoviště byla kvůli koronavirové nákaze uzavřena se začátkem nouzového stavu 12. března. V dubnu vláda rozhodla, že od 7. dubna mohou lidé individuálně sportovat na venkovních sportovištích. Dětská a sportovní hřiště plánují v blízké době otevřít jen některé pražské městské části. Mnohé radnice se obávají toho, že by se po jejich otevření nedodržovala bezpečnostní nařízení, případně nemohou zajistit potřebnou dezinfekci prostorů. Už dříve to na dotaz ČTK uvedli mluvčí jednotlivých radnic.
čtk

Nakoupené a správně uskladněné zásoby. Retro rady hospodyňkámNepřehlédněte