V Praze a středních Čechách znásilňoval i devítileté. Policie hledá další oběti

5.10.2017
Kamila Steinbachová

„V případě znásilnění v Praze muž postupoval vždy podle obdobného scénáře. S vytipovanou dívkou nastoupil do výtahu v domě, proti její vůli s ní sjel do sklepa a tam ji znásilnil,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle něj došlo ke třem znásilněním v Praze mezi lety 1999 a 2002. Další dvě znásilněné jsou ze Středočeského kraje.

„Kriminalisté se domnívají, že takto znásilněných dívek může být v Praze a Středočeském kraji víc a touto cestou je hledají. V případě, že některá z žen byla znásilněna výše popsaným způsobem, prosíme, aby se obrátila na linku 158,“ doplnil Daněk.

Podle mluvčího případ vyšetřují velmi zkušení kriminalisté z mravnostního oddělení. Obětem tedy zaručují naprostou anonymitu a profesionální přístup. Může jim být i poskytnuta odborná pomoc ze strany psychologa.

„Případ je vyšetřovaný pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až 12 let za mřížemi. Na muže kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal mluvčí.

 

 


Témata:

Nepřehlédněte