• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V Praze kromě hokejových fanoušků oslavují i ti fotbaloví: na Letné se otevřela sparťanská fanzóna

  26.5.2024
  Doris Drienová

  Na pražské Letné v neděli v poledne otevřeli fanzónu pro fanoušky při příležitosti začátku oslav 38. mistrovského titulu fotbalové Sparty Praha.

  Program nabídne mimo jiné hudební a taneční vystoupení včetně koncertu písničkáře Pokáče a od 16:00 sledování utkání Sparta Praha – Viktoria Plzeň na velkoplošných obrazovkách. Po skončení zápasu je očekáván příchod celého mistrovského týmu na pódium i s poháry pro vítěze MOL Cupu a prvoligové soutěže.

  Ještě před zahájením programu dorazily na Letnou první stovky sparťanských příznivců všech generací, mnozí z nich v rudých dresech a s červenožlutomodrými vlajkami a šálami. Z pódia s nápisem 38 šampioni zněla rocková muzika přehlušovaná občasným oslavným skandováním fanoušků.

  „Odpoledne oslava zisku dvou pohárů, večer finále hokeje. Tomu říkám správná sportovní neděle,“ pochvaloval si jeden z nich.

  Od úvodu akce je ve stanu na pláni vystavena trofej pro vítěze MOL Cupu, s níž se zájemci mohou vyfotit. Chybět nebudou ani taneční vystoupení, foto stěna, tipovací soutěž či souboj s robotickým brankářem a další aktivity.

  Již jistý mistr Sparta přivítá v závěrečném 5. kole ligové nadstavbové skupiny o titul Plzeň. Souboj bude reprízou středečního finále domácího poháru na stadionu Viktorie, v němž Pražané vyhráli 2:1 a po deseti letech získali tzv. double.

  Metropoli čeká rušný víkend, protože vedle akce na Letné vyvrcholí hokejové mistrovství světa a pro fanoušky na Staroměstském náměstí je také zprovozněná velkoplošná obrazovka. Policisté očekávají, že tam dorazí tisíce lidí. Pražská policie o víkendu posílila hlídky v ulicích. Nasazeno je o zhruba o 200 policistů více než obvykle. Ve finále hokejového šampionátu se čeští hokejisté utkají se Švýcarskem.

  Policie musela v posledním týdnu dvakrát zasáhnout proti fotbalovým fanouškům. Minulou sobotu po vítězství Sparty v Mladé Boleslavi část fanoušků vběhla na plochu stadionu přes kordon pořadatelů a policie. Policisté je neúspěšně vyzvali, aby hřiště opustili, museli použít donucovací prostředky, tedy chvaty, obušky i pepřový sprej. Tím podle médií zasáhli i návštěvníky na tribunách, včetně dětí. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) měla na incidentu podíl viny pořadatelská služba, která porušila dohodnutá pravidla.

  Fanoušci vnikli na hrací plochu také ve středu v Plzni, kde Sparta ve finále domácího poháru MOL Cupu rovněž zvítězila. Zasáhnout museli těžkooděnci.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte