Vánoční provedení v Praze budou mít letos nejen tramvaje a autobusy, ale i lanovka na Petřín

30.11.2021
Jaroslav Svoboda

Pražský dopravní podnik si i letos připravil pro své cestující vylepšení předvánoční atmosféry. V současné napjaté době je tak pohled na nazdobené tramvaje nebo autobus jednou z nemnoha pozitivních věcí, které rozzáří adventní čas v hlavním městě.

Dopravní podnik letos vypravuje dvě speciálně nazdobené vánoční tramvaje (Škoda 15T ForCity a již tradičně i populární mazačku), vánočně nazdobený retrobus a také vůz lanovky na Petřín. O vánoční výzdobu se postaraly tisíce vánočních světýlek, vnitřní vánoční dekorace a vnější polepy s vánoční tematikou.

Ve městech se rozsvěcí vánoční stromy, jak se bude slavit advent?

Vozy se poprvé rozsvítily už v sobotu 27. listopadu, tramvaje a autobus následně vyjely na společnou trasu ze dvora střešovické vozovny. Vozidla zdobí dohromady více než 13 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace, a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou.

„Cestující budou moci potkávat nazdobená vozidla až do 6. ledna 2022,“ informoval na svých webových stránkách pražský dopravní podnik.

Praha však není ojedinělým městem, jehož ulice brázdí nazdobené vozy hromadné dopravy, podobné akce probíhají již tradičně i v jiných českých městech. Vánoční tradice je živá i v zahraničí, například v Maďarsku jsou nazdobené tramvaje vypravovány i na pravidelné linky.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy


Témata:

Nepřehlédněte